banner851

banner614

EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER

Üskübü İlkokulu örnek bir proje gerçekleştirerek okuldaki 1-2-3-4. sınıf düzeyindeki öğrenciler için Akıl Oyunları Sınıfı açtı. Bu sınıfta öğrenciler eğlenerek öğrenecek.

banner619
Eğitim 21.05.2014, 16:50
226
EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER

Üskübü İlkokulu'nda örnek bir proje gerçekleştirildi. Avrupa'da hemen her okulda olan ve ülkemizde özel okullarda bulunan Akıl Oyunları Sınıfı Üskübü İlkokulu'nda açıldı. 1-2-3-4. sınıf seviyesindeki çocuklar için tasarlanan sınıfta bir çok zeka geliştirici oyun malzemeleri yer alıyor. Çocuklar oynadıkları oyunlarla hem eğleniyor hem öğreniyorlar. Bu projenin gerçekleşmesi ve Akıl Oyunları Sınıfı'nın açılmasıyla çocukların özellikleri de ortaya çıkıyor. Örneğin bu oyunlar çocukların paylaşımcı olup olmadığını, bencil davranıp davranmadığını ortaya çıkarıyor. Çocuklara hayatı oyunla, oyuncakla öğretmek amacıyla bugün açılışı yapılan sınıfın açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman'da katıldı. Yurtman, çocuklarla sohbet etti, oynadıkları oyunlara baktı ve bu projeyi gerçekleştirenlere teşekkür etti.


Bugün açılışı yapılan Akıl Oyunları Sınıfı'na öğrenciler haftalık ders programına uyarak alınacak ve 1-2-3-4. sınıflar haftada 2 saat bu sınıfta vakit geçirecek ve eğlenerek öğrenecek.

 

 

 

 

Yorumlar (0)