banner851

banner955

ESNAFTAN ‘DİKKAT DAĞITMAYALIM’ ÇAĞRISI

Düzce’de yaklaşık 6 bin 500 adayın gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi esnaflardan “Sınav günü sokaklarda sükûneti sağlamalıyız.” çağrısı geldi.

Eğitim 17.06.2022, 09:30 16.06.2022, 17:07
430
ESNAFTAN ‘DİKKAT DAĞITMAYALIM’ ÇAĞRISI

2021/2022 eğitim öğretim döneminin sona erecek olması nedeniyle bir açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “1 yıl boyunca öğretmeninden öğrencisine, kantinci esnafımızdan servisçi esnafımıza kadar her kesim için zor bir eğitim öğretim yılını geride bırakıyoruz. Öğrencilerimiz yeni döneme başarılı girmek için yaz tatilinde bol bol dinlenmenin yanı sıra ders çalışmayı da unutmamalı. Lise öğrencilerinin hayallerindeki meslek hedeflerine ulaşması için bu hafta sonu girecekleri olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılı olmasını diliyor, vatandaşlarımıza sınav esnasında okul çevrelerinde ses yapmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

YKS’ye bu yıl daha fazla aday girecek trafiğe dikkat edelim”

Geçen yıla göre üniversite sınavına girecek aday sayısında yüzde 24,36’lık artış olduğunu anımsatan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şunları kaydetti: “Hayallerindeki mesleğe ulaşmak için son ve en önemli virajlardan birisi olan üniversite sınavında adaylarımız dikkatli olmalı. Geçen yıla göre YKS’de bu yıl 635 bin 522 kişilik bir artış var. Bu artışın doğuracağı en büyük sorun trafik olacaktır. Bu yüzden adaylar sınava gireceği okulu önceden gidip görmeli, sınav günü herhangi bir sorun yaşamamak için saatinden önce okul önlerinde olmalıdır. Hayatlarına çizecekleri yol için önemli olan bu sınavda sınava girecek herkes için hafta sonu belediye çalışmalarına ara verilmeli, düğün konvoylarının çaldıkları kornalar ile dikkat dağınıklığı oluşturmayarak adayların 1 yılını heba edecek girişimlerde bulunulmamalıdır. Adaylarımızın ülkemize katkı sağlayacakları meslekleri icra etmeleri umuduyla dönüm noktası olan bu sınavda emeklerinin karşılığını almasını diliyorum. Bununla birlikte okulların kapanmasıyla şehirlerarası yolculuklar da artacaktır. Olası kazalara mahal vermeden karayollarında tüm kurallara uymalıyız.”

banner844
Yorumlar (1)
veli 6 ay önce
Düzce Belediyesinden Anons yapılarak halkımızın uyarılması isabetli olacaktır.
Yeni Sayımız