banner851

banner614

Geleneksel El Sanatları Sergisi

banner619

Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu'nun organizasyonu ile “Cumhuriyet'in Işığında” geleneksel el sanatları sergisi açıldı.

banner846
Eğitim 17.11.2009, 19:12
224
Geleneksel El Sanatları Sergisi
banner844

Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu ile Erzurum Atatürk Üniversitesi'nin organizasyonuyla hazırlanan el sanatları sergisi açıldı.
“Cumhuriyet'in Işığı'nda” geleneksel türk el sanatları sergisi üniveriste konferans salonunda 17 Kasım - 20 Kasım tarihleri arasında açık kalacak
sergi hakkında bilgiler veren Düzce Üniveristesi Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Ayhan Şamandar, “Bu sergi kendi alanında üniversitemizde ilk oluyor.” dedi ve hedeflerinin önümüzdeki yıllarda bu tür sergileri kendi okullarından mezun olan öğrencilerin ürünleriyle açmak olduğunu dile getirdi.

Yıldırım Karadeniz ve Pelin Okçu ile birlikte çalışmaları yürüten Teknik Tasarımcı Yusuf Parlak ise sergide yer alan taş işlemeciliği hakkında verdiği bilgilerde “Bu taşlar Eskişehir'den Erzurum'a geliyordu ve bizler bu taşları Eskişehir taşları olarak biliyorduk. Araştırmalarımız sonucunda taşların Düzce ve Yığılca ilçesine ait olduğunu öğrendik.” dedi.

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu