banner851

banner955

GENÇ SÂDA YARIŞMASI SONA ERDİ

Genç Sâda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Düzce elemeleri sona erdi. 12 imam hatip ortaokulunun katılımı ile gerçekleşen elemelerde, Tevfik İleri İmam-Hatip Ortaokulu birinci oldu. Elemeleri geçen öğrenciler, 81 ilin katılımı ile gerçekleşen yarışmada, bölge finallerine çıkmaya hak kazandı.

Eğitim 05.01.2019, 11:59 05.01.2019, 17:26
1091

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından otuz yılı aşkın süredir gerçekleştirilen Genç Sâda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın Düzce elemeleri, Akçakoca Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen programla sona erdi.

Düzce Müftüsü Hüseyin Can ve dört kişilik bir heyet nezaretinde gerçekleştiren il elemelerine katılan öğrenciler Kur’an-ı Kerim Tilavetleri ile bir şölen sunarken birbirleri ile de kıyasıya yarıştılar.12 imam hatip ortaokulunun katılımı ile gerçekleştirilen elemelerde Tevfik İleri İmam-Hatip Ortaokulu, öğrencisi Ahmetcan Keskin ile birlikte, il birincisi oldu. Elemelerde ikinci sırayı Hafız İmam-Hatip Ortaokulu alırken, üçüncü ise Mehmet Zahit Kevseri İmam-Hatip Ortaokulu oldu.Yarışmanın ardından dereceye giren öğrencilere, hazırlanan hediyeler takdim edilirken, günün anısına fotoğraf çektirmek de ihmal edilmedi.

Genç Sâda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda bölge finallerine kalan öğrenciler, 81 ilin katılımıyla Nisan ayında 10 bölgede yapılacak yarışmalarda Düzce’yi temsil edecek.
 

Haber: İ. İ. AYDOĞDU
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
Yorumlar (7)
cemo 4 yıl önce
HEMEN akabinde bilim yarışmalarıda yapılır insaAllah
Hawkie 4 yıl önce
Gusl abdestinin farzlarını bilmeyen gençler dolu. Kuran ı güzel okusan neye yarar. Yük dolu merkep misali.
Atıf 4 yıl önce
1. Olan okulumuzu tebrik ediyorum. Ancak 2. Olan okulun adini lutfen dogru yazalim. MEHMET AKIF INAN HAFIZ IHO olarak degistirilmesi gerekiyor.tesekkurler
Akıl 4 yıl önce
Allah seslendirmekten çok okuyup anlayıp kendinizi ailenizi mahallenizi şehrinizi Kuran adaleti temizliği ahlakı üzerine inşa edin diye gönderdi o kutsal kitabı yarışma düzenleyip ödül dağıtın diye değil, ah akıl ah
Serdar gürler 4 yıl önce
Hani Akademisyenlerimiz Eğitmenlerimiz Profesörlerimiz onlarıda göstersenize çünkü yok nereye geldiğimizin göstergesi bu işte insanları yıozlaştırmanın cahilleştirmenin en güzel örneği en çokkabul gören görünümler maalesef.
Mücahid 4 yıl önce
Kuran ı kerim tilavetleri konsere döndü.güzel okusan ne olur?anlayıp yaşıyor musun?boş işler
Kamil 4 yıl önce
Güzel okuyalım tabi.anlamamıza anladıklarımızı yaşamamıza gerek yok önemli olan hafızı sesi tilaveti
16
açık