banner851

banner614

GEREKLİ BİLGİYİ ALIYORLAR

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Düzce Üniversitesi’ni kazanarak üniversiteye kayıt yaptırmaya gelen öğrencileri bilgilendiriyor. Ekipler, öğrencilerin huzuru için 24 saat devriye gezdiklerini de vurguluyor.

banner619
Eğitim 05.09.2018, 17:29 05.09.2018, 18:25
1440

Üniversite sınavı tercih sonuçları açıklanırken Düzce Üniversitesi’ni kazanarak aileleriyle birlikte üniversiteye gelen öğrencileri Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de yalnız bırakmıyor. Kayıt yaptırmaya gelen öğrenciler ve ailelerine emniyet personelleri güvenlik konusunda her türlü bilgiyi veriyor.

Bursa Karacabey’den gelen Önder Koşucu, çocuğu Tuğba Koşucu’yu üniversiteye kayıt ettirmek için çocuğuyla birlikte Düzce’ye gelirken  emniyet personelleri de hem babasına hem de öğrenciye yaptıkları çalışmalarla ilgili gerekli bilgileri anlattı.

Öğrenci velisi Önder Koşucu yaptığı açıklamada  “Bizim çocuklarımızı rahat bir şekilde okulda bırakmamız için emniyetin bu şekilde açıklama yapması çok iyi. Emniyet mensuplarına çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerinin kullandı.

Üniversiteye kayıt olan Tuğba Koşucu  ise “Emniyet mensupları geldiğimizden beri bizimle çok iyi ilgilendiler. Her konuda yardımcı oldular ve bize bilgi verdiler. Gelirken nasıl bir yer diye korkumuz vardı ama emniyetin açıklamalarından sonra rahatladık.” şeklinde konuştu.“Bütün ihbarlara en hızlı şekilde yetişmeye çalışıyoruz”
Yaptıkları çalışmaları anlatan polis memuru Zehra Kahramanlar ise şu ifadeleri kullandı:

“Burada üniversiteye yeni başlayan gençlerimizi bilgilendiriyoruz. Emniyetin her zaman yanında olduğunu bilmeleri için onları bilgilendiriyoruz çünkü ilk kez ailelerinden uzakta olacaklar. Bu, tehlikeye açık oldukları anlamına gelir ve biz de onları bu konuda bilgilendiriyoruz. Elimizden geldiğince her zaman yanlarında olduğumuzu anlatıyoruz. Size nasıl ulaşabiliriz, her konuda geliyor musunuz, çalışma saatleriniz var mı, okulun ve yurtların çevresinde güvenlik önlemleri var mı, nasıl tedbirler alıyorsunuz gibi sorularla karşılaşıyoruz. Biz öğrencilerin güvenliği için elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. 24 saat devriye görevimiz var. Özellikle üniversite çevresinde çok hassas davranıyoruz. Bütün ihbarlara en hızlı şekilde yetişmeye çalışıyoruz.”

Haber: M. AYDIN

Yorumlar (0)