banner851

banner955

GÖNÜL KÖPRÜSÜ ÜSKÜP’E UZANDI

Düzce’nin gönül köprüsü bu kez Makedonya’nın başkenti Üsküp’e uzandı. Yeni açılan bir okulun eğitim malzemesi ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan çağrı üzerine Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi gerekli malzemeleri temin ederek, Üsküp’e gönderdi.

Eğitim 10.03.2018, 16:02 10.03.2018, 20:43
496

Makedonya’nın başkenti Üsküp Çayır’da 105’e yakın zihinsel engelli çocuğa rehabilitasyon hizmet veren İmago Plus Derneği’nin yeni açılan bir okul için yaptığı ‘yardım’ çağrısını karşılıksız bırakmayan Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi gerekli ihtiyaçları karşılayarak çocukların daha sağlıklı bir ortamda eğitim almalarına katkı sağladı.Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi işbirliğinde temin edilen malzemeler Makedonya’ya gönderilmeden önce hazırlık çalışmalarını Türkiye Beyaz Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi ile birlikte yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, bu tür yardımların süreceğini vurguladı.

“Türkiye Cumhuriyeti Dünya’nın her yerinde” 
Başkan Ay, “Balkanlar’daki bir okulumuzun ihtiyaçlarını karşılayacağız. Ülkemiz büyük bir ülke, her yere yetişiyoruz. Beyazay Derneği’ne çok teşekkür ediyorum. Beraber bu işi gerçekleştireceğiz. Oradaki soydaşlarımıza da, dindaşlarımıza da el uzatacağız. Bir yandan çevremizi saran terör örgütleriyle mücadele ediyoruz bir yandan da etrafımızda Osmanlı’dan kalma dost, kardeş, dindaş halkımıza elimizi uzatıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Dünya’nın her yerinde.”  

Yeni açılan bir okulun eğitim ihtiyaçları giderildi
Türkiye Beyaz Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi ise şu bilgilendirmede bulundu:  “Toplantılar yaptık, istişareler yaptık. Özellikle oradaki engelli okullarına neler yapabilirizi konuştuk. Bizde Düzce olarak, bizden yaklaşık 300 kalem yeni açılan bir okulun eğitim malzemelerini istediler. Bizde bu çağrıyı Belediye Başkanımıza ilettik ve gerekli malzemeleri temin ettik.”

Hazırlanan malzemeler Üsküp’e kargo ile gönderildi.Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu