banner851

banner614

HAMİDİYE İLKOKULU’NDA YERLİ MALI COŞKUSU

Hamidiye İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından her yıl düzenlenen “Yerli Malı Haftası” etkinliği bu yılda devam etti. Farklı kültürlerin tanıtıldığı etkinlikte konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Hatica Günaydın, “Çocuklarımıza kalıcı bir şey bırakmak istiyoruz” dedi.

banner619
Eğitim 14.12.2017, 12:26 14.12.2017, 16:18
823

Hamidiye İlkokulu’nda veliler, her yıl 12-18 Aralık’ta kutlanan “Yerli Malı Haftası” nedeniyle yaptıkları yöresel ürünleri ve farklı kültürlere ait değerleri öğrencilere tanıttı. Öğrenciler hazırlanan stantları tek tek gezerek ebeveyn ve öğretmenlerinden bilgi aldı.Her yöre için ayrı hazırlanan stantta öğrenciler o yöreleri uygun kıyafetleri de giymeyi ihmal etmedi.“Çocuklarımıza kalıcı bir şey bırakmak istiyoruz”
Etkinliğe ilişkin konuşma yapan Okul Aile Birliği Başkanı Hatice Günaydın şu ifadelerde bulundu:

“Bu hafta yerli malı etkinliğimiz olması sebebiyle çocuklarımıza kültürlerimizi yöresel olarak anlatmaya çalıştık akıllarında daha iyi kalabilmesi için bölge bölge ürünlerimizi tanıtmaya çalıştık. Bütün bölgelerimizi tanıtarak çocuklarımıza kalıcı bir şey bırakmak istiyoruz. Öğretmenlerimiz ve okul aile birliği iş birliğiyle çalışmalarımızı sergiliyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza bölgelerimizi ve ürünlerini anlatarak ve önemli şairleri Mevlevileri anlatarak çocuklara öğretiyorlar.”Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (4)
İlginç.... 4 yıl önce
Eminim ki bu güzel çalışmanın ardında önemli ölçüde değerli öğretmenlerimiz vardır ama değinilmemiş silik kalmış yazık!
Ankaralı 4 yıl önce
Emeği geçen herkese özellikle öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliriz.
nsm 4 yıl önce
birzamanlar kendi kendine yeten nadir ülkelerden olan, ama simdi samani bile ithal eden ülkenin yerli mali haftasi diye bir tertipte bulunmasi sadece trajikomik br durumdur. ülkeyi bu hale getirenler ise ithal mali ile caka satmaktalar.
Tebrikler 4 yıl önce
Aile birliği ve okul idaresini tebrik ederim, çocuklara yönelik güzel farkındalık olmuş.