banner851

banner955

HAYATINIZI KENDİNİZ BELİRLEYİN

Düzce Üniversitesi Kritik ve Analitik Düşünme Topluluğu tarafından düzenlenen program da konuşan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Canan Karakaş; kritik ve analitik düşünen kişilerin, güç sahiplerinin kurguladığı hayatın dışına çıkarak, yaşam amacını ve hedeflerini belirlediğini söyledi.

Eğitim 03.03.2018, 11:51 05.03.2018, 09:43
1088
banner1032

Düzce Üniversitesi Kritik ve Analitik Düşünme Topluluğu tarafından Fen Edebiyat Fakültesi Kutadgu Bilig Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda kritik ve analitik düşünmenin önemi hakkında konuşuldu.
 
Kritik ve analitik düşünme, düşünürken beynin nasıl kullanılacağını öğretmek ve öğrenmek anlamına geliyor. Bu düşünme sistemini kullananlar, verilen tek taraflı mesajları hemen kabul etmiyor ve analitik düşünerek, mesajın altında yatan diğer sebeplerle birlikte büyük resmi görmeye çalışıyor.
 
Kritik ve analitik düşünen kişilerin, güç sahiplerinin kurguladığı hayatın dışına çıkarak, yaşam amacını ve hedeflerini belirlediğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Karakaş, bağımsız düşünemeyen bir toplumun, sağlıklı bireyler yetiştiremeyeceğine dikkat çekti.
İnsanların temel yaşam amacının üzerinde önemle durması gerektiğini belirten Karakaş, huzurlu bir yaşam için hedef belirleyerek planlı hareket edilmesi gerektiğini, helal, sağlıklı ve temiz beslenilmesi gerektiğini vurguladı. Teknoloji kullanımında da katılımcıları uyaran Karakaş, insanların düşünmeleri için kendilerine zaman ayırmaları gerektiğinin altını çizdi.

Haber: A. SARI

Yorumlar (2)
Öğrenci 5 yıl önce
Kritik ve Analitik Düşünme Topluluğu adındaki bir oluşumun tartıştığı konu ve bu tartışmada verilen tavsiyeler bu kadar sıradan mı yani?
Akıl 5 yıl önce
On yıllarca milleti baskı altında tutarsanız kıyafetine kadar herşeye karışırsanız,farklı düşüneni ötekileştirirseniz,herkesi şekillendirmeye çalışırsanız bu insanlar analitik düşünebilmeyi bırak insan olabilmeyi bile beceremez,geciktiniz.
14
kapalı