banner614

HER AKŞAM 20’DE YARIM SAAT KİTABA DAVET

banner619

Düzce İl Mili Eğitim Müdürlüğü, tüm bireylerin okuyan, yazan, okuduğunu anlayan ve anlatan bireyler olabilmelerine destek olabilmek amacıyla “ÖĞRETMENİM YANIBAŞIMDA KİTABIM BAŞUCUMDA“ adlı proje başlattı. Müdürlükten yapılan açıklama “Her akşam saat 20.00'de tüm Düzcelileri aynı saatte 30 dakika kitap okumaya davet ediyor, "Aynı Saatte Hep Birlikte Geleceğin İçin Oku Düzce" diyoruz.” ifadelerine yer verildi.

banner846
Eğitim 15.12.2020, 15:30
3354
HER AKŞAM 20’DE YARIM SAAT KİTABA DAVET
banner844

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, hem pandemi nedeniyle evde geçirilen zamanları fırsata çevirmek hem de kitap okumanın önemine vurgu yapmak amacıyla yeni bir projeye imza attı.

Okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayan, okuduklarından yeni yollar keşfeden, düşünce dünyasının sınırlarını geliştiren bireyler yetiştirmek ve bu bireylerin sayılarını artırmak için sadece okullara devam eden öğrencilerin değil, yaşadığımız coğrafyadaki tüm bireylerin okuyan, yazan, okuduğunu anlayan ve anlatan bireyler olabilmelerine destek olabilmek amacı taşıyan “Öğretmenim Yanıbaşımda Kitabım Başucumda” adlı proje hayata geçirildi.

HER AKŞAM 20’DE YARIM SAAT KİTABA DAVET

Proje kapsamında her akşam saat 20.00'de "Aynı Saatte Hep Birlikte Geleceğin İçin Oku Düzce" sloganıyla tüm Düzcelileri aynı saatte 30 dakika kitap okumaya davet edildi.

KİTABI OLMAYAN ÖĞRENCİLERE TEMİN EDİLECEK

Bu kapsamda başlatılan çalışmayla ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında il geneli tüm okul-kurum müdürleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı. Gerçekleştirilecek olan okuma saati uygulamasında öğrencilerin kitaplara erişimi, kitap değişimi için alınması gereken tüm tedbirler ve kitabı olmayan öğrencilere kitap temini okul müdürleri ve sınıf rehber öğretmenleri tarafından sağlanacağı açıklandı.

“GELECEĞİN İÇİN OKU DÜZCE”

Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, “Aklın sınırlarını zorlayan bir şekilde gelişen teknoloji, bizi kendisine mahkûm hale getirmemeli,  aksine teknoloji bizim elimizde bize hizmet eder pozisyonda olmalıdır. Teknolojiye insanlığa fayda sağlayacak şekilde yön vermek, okumak, okuduğunu anlamak ve yorumlayabilmek ile mümkündür.

Geleceğe milli ve manevi hassasiyetlerimiz ve irademiz doğrultusunda yön verebilmek ancak ve ancak okumak ile mümkündür. Başta şehrimiz Düzce'yi, ardından tüm yurdumuzu daha güzel daha yaşanabilir ve daha müreffeh hale getirmek için "Geleceğin için OKU Düzce" diyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Yorumlar (6)
DR 6 ay önce
ÇOCUKKEN KÖYDEN DAYILARIM GELİNCE ÇOK MUTLU OLURDUM.ELMA,ŞEFTALİNİN YANINDA MUTLAKA KİTAP GETİRİRLERDİ. ÖĞRETMENDİ İKİSİ DE. OKUYUN, OKUMAKTAN ZARAR GELMEZ.
Vatandas 6 ay önce
Her aksam 20 de foto çekme saati.Foto çek paylaş.Boyle okuma bilinci kazandırilmaz.
Ali Bey 6 ay önce
Ya Mem Müdürüne bir torpil bulsak da isteği yer var ise yollasak . Düzce için ayağı yere basan Projeler lazım . Mesela çalışma projesi , herkes işini yapsın ve çalışsın mesela , daha iyi proje mi var
Azra sadiklar 6 ay önce
Cok guzel
Sosyal medyada reklam pro 6 ay önce
Samimiyetlerine kanmıyorum.Okuma bilincinden ziyade tek amaç elde edilecek görsellere üst düzey bürokratlar, bakan danışmanları ve bakanı etiketleyip sosyal medyada paylaşmak.Sosyal medya hesaplara bakin anlarsınız.
81 vatandaş 6 ay önce
bi akşam okurlar ortalıkta fotolar uçuşur herkes paylaşır sonra unutulur.
15°
açık