banner851

banner614

HER GÜN FARKLI ATÖLYE

banner619

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Çilimli Anaokulu, Tasarım Beceri Atölyeleriyle 21. yy. Becerilerini ele alarak yenilikçi çalışmalara devam ediyor.

banner846
Eğitim 07.02.2020, 17:05
249
HER GÜN FARKLI ATÖLYE
banner844

Tasarım Beceri Atölyesi kapsamında; Doğal Malzemelerden Süs Yapımı/ Etamin İşleme/ Halı Dokuma/ Atıklardan Materyal Yapımı etkinlikleri, Yaşam Beceri Atölyesi’nde Mutfak Çalışmaları, Robotik Kodlama Atölyesi’nde çocukların yaratıcılıklarını destekleyen Robotik Kodlamalar, Oyun ve Hareket Atölyesi’nde her sabah Yoga ve Zumba çalışmaları, Müzik Atölyesi’nde ise Orff ve Ritim Çalışmaları faaliyet gösteriyor.
Tasarım ve Beceri Atölyesi’nde temel amaç; dikkat, koordinasyon, miktar algılaması, bütüncül bakabilme, üretebilme, kendini ifade edebilme, özgün fikirler ortaya çıkartma ve yaratıcılığı desteklemektir.Bu çalışmalar çocukların sosyalleşmelerine katkıda bulunarak, işbirliği ve ekip olarak çalışmayı da öğretmektedir.
Çocuklarda daha kalıcı bir öğrenme sağlamak için tüm etkinlikler somut öğretim yoluyla, çocukların gelişim özelliklerine uygun olarak yapılmaktadır.Bu faaliyetlerle Çilimli Anaokulu, çocukların her şeyi yaparak-yaşayarak öğrenmesini hedeflemektedir.

Yorumlar (0)
25°
kapalı