banner851

banner614

HER OKULDA OLACAK!

banner619

Okul müdürleriyle bir araya gelen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bu yıl üzerinde titizlikle durulan güvenli eğitim güvenli okul projesi kapsamında merkez ilçede kamerası olmayan okul kalmayacağını söyledi. Okul çevrelerinde sigara satışlarını kesinlikle müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Dağlı, okul yöneticilerinden emniyet görevlileri ile irtibat halinde olmasını istedi.

banner846
Eğitim 20.10.2017, 16:38 20.10.2017, 17:47
2749
banner844

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığında 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul Müdürleri katıldı. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin Okul Sağlığı projesi tanıtım sunumu gerçekleştirdi.

Merkezde kamerası olmayan okul kalmayacak
Düzce’de 2017 yılında Beyaz Bayrak sertifikası almaya hak kazanan 22 okula Dağlı tarafından sertifikaları verildi. Toplantıda konuşan Dağlı, öğrencilerin evin kapısından çıktığından itibaren her şeyinden sorumlu olduklarını kaydederek, “Okullarımızın kamera sistemleri, güvenlik sistemleri ile ilgili geniş bir toplantı yapmıştık. Sizlerde hazırlıklarınızı yaptınız, yapmaya devam ediyorsunuz. İlçelerimizde kameralar tamamladı. İl merkezinde de önümüzdeki hafta köylere hizmet götürme birliği marifetiyle ihalelerimiz yapılacak. Merkezde de kamerası kalmayan okul kalmayacak. Bildiğiniz gibi Toplum Yararına Proje (TYP)’den 35 tane özel güvenlik personeli ilimize tahsis edildi. Geçen hafta çalışma bakanımızla yaptığımız görüşmede 50’ye çıkarılması yönünde talebimizi ilettik.” dedi.Yakın zamanda Milli Eğitim Bakanımız ilimize teşrif edecekler
2018 yılında tamamen tekli eğitime geçmek yönündeki çalışmaları hızlandırdıklarına değinen Dağlı, “Projelerimiz devam ediyor. Geçen yıl başlayanlar, gelecek yıl başlayacak olanlar var. Bu projelere son sürat devam edeceğiz. Ayrıca yakın zamanda Milli Eğitim Bakanımız ilimize teşrif edecekler. Belki birkaç açılış olacak. Milli Eğitim Bakanımıza eksiklerimizi kalan işlerimizi de arz etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Hedefimiz kat kat daha yukarı çıkmaktı
Okullarının başarısının okul müdürlerinin başarısı ile orantılı olduğunu belirten Dağlı, “Hedefimiz geçen yıl bulunduğumuz noktadan kat kat daha yukarı çıkmaktır. Arkadaşlarımız bunlar için uğraşıyorlar. Hepinize gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Okulların çevrelerinde sigara satışlarını kesinlikle müsaade etmeyeceğiz
Bağımlılıkla mücadele hakkında görüşlerini dile getiren Dağlı, “Hem alta doğru ilerliyor hem yukarı doğru ilerliyor. 60 yaşındaki bir adamda da bağımlılık var bakıyorsun 11-12 yaşındaki çocukta da var. Sigara konusu önemli okulların çevrelerinde sigara satışlarını kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Okulumuzdaki yöneticiler Emniyet görevlileri ile irtibat halinde olsunlar. Bağımlılıkla mücadelede rehber öğretmenlerimiz istekleri çok iyi olduğunu öğrendim. Bizi gerçekten memnun etti.” ifadelerinde bulundu.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (13)
asabi 4 yıl önce
daha acil konular var. İkili eğitim yapan ve tam güne geçme ihtimali olmayan okullar hakkında ne düşünülüyor mesela? eksik okul ve salon ihtiyacı ne olacak?
Proje çöplüğü 4 yıl önce
Sallasan projeye çarpacak, içimiz disimiz proje oldu.Bir iki tane yapın dolu dolu olsun.Kağıt üzerinde kalmasın.
Ertan demir 4 yıl önce
Milli eğitim bana geldiğin de mutlaka kalıcı konutlar atatürk lisesinin önüne getirin motorlu serseriler gün boyunca okul önün de çok güzel eksoz patlatıyor gürültü yapıyor okul müdürü de çok memnun sanırım polisle hiç irtibatı yok.
İlknur 4 yıl önce
Herşey icin teşekkür ederim.bazi okulların güvenliği yok biz çocuklarim başına bişey gelecek diye çok korkuyorum en önemlisi de küçücük çocuklar var ilk okul sizden Düzce merkez ışık ilk okuluna güvenlik gorevlisi için yardımcı olursNiz sev
Nrybh 4 yıl önce
Tebrik ederim sayın valim
tüm müdürlre yükseklisasn 4 yıl önce
evet tüm müdürlere yükseklisasns şartı getirilmelidir, o zaman çok daha kaliteli yönetim olacaktır. dikey değil, yatay hiyerarşi istiyoruz. Bunları bilmeyen ve yönetim ihtisası olmayan idareci kalmamalı
asabi 4 yıl önce
FETÖ de idareciliği acayip bir şekle sokarak tüm müdürlükleri işgal etmişti. Hatırlatırım! 15-20 yıl tecrübesi olan müdüre nasıl yüksek lisans şartı koyarsın?
Yeni nesil müdürlük 4 yıl önce
Doktora yapmış olanı getirsende bu düzende yapacağı bir şey yok.Her şey yıkama yağlamaya, reklama, gösterişe kalmış.Bunları yapmayıp öğretim liderliği yapmaya calışanlara artık yatıyor gözüyle bakıyorlar.Meb sistemi gelişime en büyük engel
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
ŞAKA YAPIYORSUNUZ DEĞİL Mİ?
YÜKSEK LİSANSI BOŞ VERİN MEVCUT MÜDÜRLER KPSS'YE GİRSİN YARISINDAN ÇOĞU BARAJI GEÇEMEZ...
KÜRŞAT ALTAY 4 yıl önce
DEVLET OKULLARIN GÜVENLİK PERSONELİNİ TAM OLARAK FİNANSE EDECEK ŞEKİLDE YASAL DÜZENLEME YAPMALI...
OKUL AİLE BİRLİĞİ İLE İŞ YÜRÜTÜLMEMELİ...
veli 4 yıl önce
tesekkürler sayın valim bu ilginizden dolayı bir veli olarak .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın