banner851

banner955

‘HER ŞEYİ BIRAK VE OKU’ PROJESİ WEBİNARLA DEVAM ETTİ

2’si Düzce’den olmak üzere 10 Türk ve 2 yabancı okulun birlikte yürüttüğü ‘Her Şeyi Bırak ve Oku’ projesi çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Bu kapsamda yaklaşık 150 öğrenci, çocuk kitabı yazarı Sinan Yaşar ile çevrimiçi webinarda bir araya geldi.

Eğitim 17.03.2022, 15:46
444
‘HER ŞEYİ BIRAK VE OKU’ PROJESİ WEBİNARLA DEVAM ETTİ

Hafız Hasan Şen İmam Hatip Ortaokulu Duygu Alpler Hülya Nigar Atar ile Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Gönül Mülayim öğretmen ve öğrencileri e-twinning çalışmaları kapsamında farklı şehirlerde 10 Türk ve iki yabancı ülkeden okulla birlikte “Her Şeyi Bırak ve Oku” projesini yürütüyor.

Projede yer alan okullar; çocuk kitabı yazarı Sinan Yaşar ile çevrimiçi webinarda bir araya geldi. Yaklaşık yüz elli öğrencinin dinleyici olarak katıldığı webinarda Yaşar, proje kapsamında öğrencilerin okuduğu, “Yazıyı Bulan Çocuk?” kitabı üzerine söyleşide bulundu.

Yaşar konuşmasında, yazdığı kitaplarda mücadeleyi ve orman sevgisini kazandırmak istediğini, kitaplarında özellikle karakterlerin adlarını doğada bulunan varlıklardan verdiğini iletti. Program çocukların sorularıyla interaktif bir şekilde devam eden ve katılımın yoğun olduğu program, öğrencilerin derslerinde,  ‘Yazıyı Bulan Çocuk’ kitabındaki kahramanların maskelerini ekranda paylaşmalarıyla sona erdi.

Eylül ayında yüz yüze eğitime dönülmesiyle başlayan ve çeşitli etkinliklerle devam eden proje nisan ayında sona erecek.

Yorumlar (0)
13
açık