banner851

banner614

HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDILAR

banner619

2020 Yılı Erasmus+ Programı Okul Eğitimi için Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yazdığı proje kabul edildi. Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Romanya ve Türkiye-Rize ortaklı "Temiz Tuna Temiz Karadeniz'' adlı çevre temalı proje, Türk Ulusal Ajansı tarafından onaylanarak toplamda 197.470 Avro hibe desteği almaya hak kazandı.

banner846
Eğitim 21.08.2020, 14:20
3534
HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDILAR
banner844

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin eTwinning portalında yürüttüğü, Karadeniz'deki kirlilik sorununun ele alındığı proje sırasında yapılan çeşitli etkinlik ve literatür taraması sonucunda bu kirliliğin %30 oranında Tuna Nehri'nden kaynaklandığı tespit edildi.

Kamuoyunun Karadeniz ve Tuna Nehri'nde yaşanan kirliliğe karşı bilinçlendirilmesi de önemli unsurlardan biri olarak görülürken, proje beş farklı Avrupa ülkesinden ortaklarla hazırlandı. Romanya, Macaristan, Sırbistan, Avusturya ve Türkiye'’nin ortak olduğu projede Düzce Borsa İstanbul ve Teknik Anadolu Lisesi’de yer aldı.  

24 ay sürmesi hedeflenen proje boyunca 6 Öğrenme-Öğretme-Eğitim etkinliği düzenlenecek. Bu etkinliklere her okul 2 öğretmen ve 5 öğrencinin katılım sağlayacağı öğrenilirken, öğrenci yaş aralığının ise 14-19 arasında olduğu bildirildi.

Konu ile ilgili Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Projede emeği geçen tüm yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
24°
kapalı