banner851

banner614

İHALE EDİLDİ

5 yıldır yılan hikayesine dönen üniversite yolu müteahhit firmanın işi bırakması nedeniyle yarım kalmıştı. Yol ihale edildi. İhale sözleşmesine göre işi alan firma 45 iş günü içinde yolu bitirecek.

banner619
Eğitim 02.10.2012, 14:48
206
 İHALE EDİLDİ

Türkiye'nin köy yolundan ulaşım sağlanan tek üniversitesi olan Düzce Üniversitesi'nin yarım kalan yolu için ihale yapıldı. Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan yolun yarısına kadar gelen çalışmalar, bugüne kadar Özel idaresi kaynakları ile yapılmıştı. Vali Vasip Şahin, Düzce milletvekilleri ve AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu'ndan oluşan heyet Kalkınma Bakanı ile görüşerek  yolun tamamlanması için gerekli olan ödeneğin sözünü almıştı.  

D-655 Karayolundan üniversiteye bağlanacak olan yol için İl Özel İdaresinde açık usül yapılan ihaleye 7 firma teklif sundu. Bin 650 metre’lik yolun 1 milyar 805 milyon 647 bin TL maliyeti olacak. Çevre düzenlemeleri ile birlikte bu rakam 3 trilyonu bulacak. İhaleyi alan firmaya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Çalışmalar 45 takvim günüde tamamlanacak. İhale sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacağı öğrenildİ.

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)