banner851

banner614

İHALE ŞARTLARINA TEPKİ!

banner619

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşıma kapsamına alınan ilk ve ortaokullara yönelik ihale şartlarına şoförler tepki gösterdi. Şoförler, ihale şartlarının kendileri için ağır olduğu gerekçesiyle Düzce Valiliğinde yapılan ihale toplantısına katılmayarak durumu protesto ettiler.

banner846
Eğitim 11.08.2015, 14:37
3559
İHALE ŞARTLARINA TEPKİ!
banner844
2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki komisyon tarafından yeni eğitim öğretim yılı için taşımalı eğitim ihalesi yapıldı. Düzce Valiliği İl Milli Eğitim Toplantı Salonu’nda saat 10.30’da yapılan ihale toplantısına şoförler katılmadı.

Öğrenci taşımacılığı yapan şoförler, ihale şartlarının belirlenmesinde yapılan kilometre hesaplarına asfalt olmayan yolların asfaltmış gibi dahil edildiğini ve 15 kişilik minibüsler yerine 25 kişilik minibüslerin şart koşulduğunu belirterek karara tepki gösterdi. İhale şartlarında 140 yerleşim alanından 183 araçla taşıma yapılacağı, servis araçlarında kamera sistemlerinin bulundurulacağı gibi maddelere yer verildi. Şoförler, toplantının yapıldığı İl Milli Eğitim Toplantı Salonu’nda ihale başvuruları için dosyaları kabul etmek üzere hazır bulunan komisyon üyelerine dosyalarını vermedi. Şartların kendilerini zor durumda bırakacağını söyleyen şoförler, 25 kişilik araç istenmesinden dolayı iş yapan şoförlerin sayısının azalacağını aktardılar. Şoförler, geçen yıl her öğrenci için ortalama 70 lira olan ücretlerin 50 liraya düşeceğini savunuyor.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (4)
kaptan akçakoca 6 yıl önce
s plaka tahdidi gelmeden sorunlar çözülmez
şöför 6 yıl önce
arkadaşım bilmeden sallamayın. servisin bakımı var vergisi var muaynesi var durmadan artan yakıt fiyatı var. sen gel 50tlye 22 gün kapıdan al kapıya bırak kendi aracınla kurtarıyormu bakalım. otobüse versen günde 2.80tlden en az 61 lira yapar zaten.
admin 6 yıl önce
Bu düzceli firmacilarin yatacak yeri yok
ismetpaşalı 6 yıl önce
şöförler musluk kesiliyo diye ağlıyolar. hahaha paralellerden ne farkınız kaldı. milleti düşünün biraz
21°
parçalı bulutlu