banner851

banner614

İKİ OKUL ESERLERİNİ SERGİLEDİ

banner619

2016-2017 yılı eğitim öğretim yılının sonuna yaklaşıldığı şu günlerde öğrenciler okullarında bir yıl boyunca emek vererek ortaya koydukları eserleri görsel sanatlar sergileriyle vatandaşların beğenisine sundu.

banner846
Eğitim 12.05.2017, 14:39 12.05.2017, 16:14
1469
banner844

Arsal Anadolu Lisesi ve Hürriyet Ortaokulu tarafından görsel sanatlar sergilerinin iki farklı adreste açılışları yapıldı. Hürriyet Ortaokulu tarafından Düzce Belediyesi Ogün Danış sergi salonunda ‘Görsel Sanatlar Sergisi’ açıldı.

Hürriyet Ortaokulu her yıl gerçekleştirdiği yılsonu sergisinin bu yıl ki temasını görsel sanatlar üzerine yaptı. Düzce Belediyesi Ogün Danış sergi salonundaki sergide farklı özelliklere sahip yaklaşık 300 eser yer aldı. Hürriyet ortaokul öğrencileri tarafından yapılan suluboya, ahşap, seramik resim ve motifler sergiyi gezenlerin büyük ilgisini çekti. Hürriyet Ortaokulu Görsel Sanatlar Ortaokulu Öğretmeni Elçin Kahraman serginin 5.sınıflardan 8.sınıflara kadar öğrenim gören öğrencilerin eserlerinden oluşan bir sergi olduğunu söyledi.Farklı teknikte birçok eser ortaya koyduklarını belirten Kahraman, serginin ortaya çıkmasında emeği olan herkese teşekkür ederek tüm Düzcelileri sergiyi gezmeye davet etti.Hürriyet ortaokul öğrencilerinden Ebrar Güreşir de küçük yaşlardan itibaren resme duyduğu ilgiden söz ederek iyi resim yapabilmek için resmi sevmenin gerekli olduğunu kaydetti.
Hürriyet Ortaokulu sergisi hafta sonu açık kalacak.

Arsal Anadolu Lisesi öğrencilerinin bu yıl ‘Barış Manço’ temalı hazırladıkları yılsonu resim sergisi alışveriş merkezinin ikinci katında halkın beğenisine sunuldu.Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yıldırım tarafından açılan sergide öğrenciler farklı konular işleyerek oluşturdukları eserleri sergileme fırsatı yakaladı.Sergiyi Okul Müdürü Hüseyin İlhan ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Musa Erişmiş ile birlikte gezerek eserleri inceleyen Yıldırım, Arsal Anadolu Lisesi’nin Düzce’nin güzide eğitim kurumlarından olduğunu belirterek öğrencilerin sergide çok başarılı çalışmalara imza attığını ifade etti.

Yorumlar (6)
Can 4 yıl önce
Süleyman bey en kısa zamanda okulumuzu ziyarete bekliyoruz. Mezunumuz iseniz geçen sene başlattığımız ve bu sene 2. sini düzenleyeceğimiz mezunlar iftarına da davetlisiniz.
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
ÖĞRENCİLERİN KULLANDIĞI ALANLARDAKİ MİMARİ HARCAMALAR, MALZEME HARCAMALARI İDARİ BÖLÜMDEKİ HARCAMALAR SEVİYESİNE GELİR GELMEZ DAVETİNİZE İCABET EDERİM.
Düzceli 4 yıl önce
Sergiyi gezme fırsatım oldu,hürriyet ortaokulu öğrencilerini kutlarım, en başta da resim öğretmenlerini..çalışmaları görünce çok şaşırdım.hepsi mükemmel
Fevzi 4 yıl önce
Elçin Hocam yıllardır okulumuza ve öğrencilerimize kattığı değeri şimdi de Hürriyet Okuluna ve öğrencilerine sunmaya devam ediyor. Kendisini kutluyorum.
Kumbar 4 yıl önce
Çalıştığı kuruma değer katarak...Sporda...sanatta...Akademik sınavlarda Hürriyeti marka haline getiren... tüm Hürriyet çalışanlarını tebrik ediyorum.
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
ARSAL ANADOLU LİSESİ'NİN SON 15 YILDA GELDİĞİ NOKTA İLE YOLA ÇIKIŞ NOKTASI AYNI MI?