banner851

banner955

İL GENELİNDE YÜZLERCE ERKEĞE EĞİTİM VERİLECEK…

Düzce’de Kadına karşı şiddet olaylarının önlenmesi için başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. İçişleri Bakanlığınca kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında "Kadına El Kal-Ka-Maz" sloganıyla Düzce’de yüzlerce erkeğe eğitim verilecek.

Eğitim 07.08.2022, 16:00 07.08.2022, 14:15
1135
İL GENELİNDE YÜZLERCE ERKEĞE EĞİTİM VERİLECEK…

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığınca imzalanan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı" protokolü kapsamında, İçişleri Bakanlığınca kadına yönelik şiddetle mücadeleye yönelik eğitim seferberliği başlatıldığı anımsatıldı.

Bu kapsamda Düzce’de kahvehane, kıraathane, kuaför, berber, taksi durakları, organize sanayi bölgeleri, fabrikalar ile şehir içi ve şehirlerarası ulaşım araçları, stadyum, spor salonları gibi yerlerde, program ve diğer etkinliklerde eğitim verileceği belirtildi.

Yerel festival ve panayırlarda, pazar yerleri ve alışveriş merkezlerinde, esnaf, sanayi, ticaret, ziraat, şoförler oda teşkilatları ve birliklerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında, sinema ve tiyatro salonlarında, halkın yoğun olarak bulunduğu cadde ve meydanlar ile cuma günleri camii giriş ve çıkışlarının da eğitim verilecek yerler kapsamında bulunduğu bildirildi.

"Türkiye genelinde bugüne kadar 1 milyon 455 bin erkek bilgilendirildi"

Eğitimlerin, Bakanlık, Başkanlık il ve ilçe birimlerinde oluşturulan üçer kişilik heyet tarafından gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, "Eğitimlerde bugüne kadar 1 milyon 455 bin erkek, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgilendirildi. Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında 'Kadına El Kal-Ka-Maz' sloganıyla en az 5 milyon erkeğe bilgilendirme ve farkındalık eğitimi verilecek." bilgisine yer verildi.

Ülke genelinde en fazla eğitimin 157 bin 332 vatandaşa ulaşılarak Bursa'da verildiği bildirilerek, Bursa'yı 92 bin 638 kişiyle Mersin'in, 88 bin 804 kişiyle Gaziantep'in, 80 bin 981 kişiyle Antalya'nın ve 67 bin 769 kişiyle Malatya'nın takip ettiği aktarıldı.

Açıklamada, yüz yüze gerçekleştirilen eğitimlerin yanı sıra tanıtıcı ve bilgilendirici pankart, afiş ve broşür de dağıtıldığı ifade edilerek bugüne kadar 31 bin 68 pankart ve afiş asıldığı, 472 bin 853 broşürün erkek vatandaşlara dağıtıldığı belirtildi.

Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından eğitimlere ilişkin bir video paylaştı.

Yorumlar (1)
Sccsss 2 ay önce
Kadın sana kaldırıyor ama sen onn vurduğu gibi vurunca dövdü oluyor kadın hakları die erkeklerin azına ettiniz be
12
açık