banner851

banner955

İLK ALTIN MADALYA GELDİ

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021’de, Düzce Üniversitesi öğrenci takımları geliştirdikleri ürünleri ziyaretçiler için sergiliyor. Öte yandan festivalde DÜ’ye ilk altın madalya da geldi.

Eğitim 25.09.2021, 15:20
1334
İLK ALTIN MADALYA GELDİ

Binlerce kişinin ziyaret ettiği uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, ziyaretçilerine unutamayacakları görsel şölen ve yenilikler sunuyor. Geliştirilen yeni teknolojiyi ziyaretçilerle buluşturan festivalde, Düzce Üniversitesi’nin başarılı ve girişimci öğrenci takımları ürünlerini katılımcılara ve jüri üyelerine anlatıyor.

14 takımla finaldeler

Düzce Üniversitesi, bu yıl Roketten Otonom Sistemlere, Yapay Zekâdan Su Altı Sistemleri’ne kadar 35 farklı kategoride gerçekleştirilecek ödüllü teknoloji yarışmalarına 24 takım ile başvurdu. Öğrenciler Düzce Üniversitesi Yönetimi’nin teşvik, destek ve katkılarıyla; Robotaksi-Binek Otonom Araç, Efficiency Challenge Elektrikli Araç, Model Uydu, Uluslararası İnsansız Hava Aracı, Roket, İnsanlık Yararına Teknoloji, Turizm Teknolojileri, Eğitim Teknolojileri, Çevre ve Enerji Teknolojileri ile Ulaşımda Yapay Zeka gibi kategorilerde, 14 takım halinde finallere katılma hakkını kazandı.

Ünivera markalı ürünler ziyaretçilerle buluşuyor

Tanıtım standında, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Alanlarında İhtisaslaşma Programı kapsamında üretilen, Düzce Üniversitesi tarafından lisanslanmış markalı bitkisel ürünler tanıtılarak ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Birçok katma değerli çalışma yürüten Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin (DAGEM) ulusal ve uluslararası çapta kabul görmüş arı ürünlerine de yoğun ilgi gösteriliyor.

Öte yandan TEKNOFEST 2021 kapsamında;  Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) ve TÜRKPATENT iş birliğinde düzenlenen 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF'21'de, Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğr. Gör. Dr. Emrah Yılmaz, yaptığı çalışmayla altın madalya alma başarısını gösterdi. Ödüller Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı M. Fatih Kacir ile TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından verildi.

Düşük karbon ayak izine sahip

Öğr. Gör. Dr. Emrah Yılmaz yaptığı açıklamasında, “Bu eko-kompozit panelin soğuk hava deposu ve panjur-kepenk üretiminde, beyaz eşya ve inşaat gibi sektörlerde kullanılabileceği ve gerekli kabul kriterlerini yapılan deneysel çalışmalar ile karşılayabileceği görülmüştür. Ayrıca düşük karbon ayak izine sahip, ekonomik ve çevre dostu kompozit paneller üretilebilecek ve doğaya salınan tarımsal ve çevresel atıkların geri dönüşümü sağlanarak poliol kullanım miktarı azaltılabilecektir.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (3)
duygu 1 yıl önce
Tebrikler Emrah bey başarılarılarınızın devamını dilerim.
ÇELEBİ M. 1 yıl önce
TEBRİK EDİYORUM, BAŞARILARINIZIN DEVEMINI DİLİYORUM.
can 1 yıl önce
BUNEYA ARABAMI ADI ÜSDÜNDE ÜNÜVERSITE YAPIN CAGA UYGUN ELETIRIKLI ARABA SIZIN YAPDIGINIZ NE ÖYLE YA BEN KENDI IMKANLARIMLA SIZDEN DAHA IYISINI YAPARIM HEMDE SÜPER HERSEYI BANA AIT
Yeni Sayımız