banner851

banner614

İLK TUR BAŞLADI

banner619

İlköğretim Okulları bilgi ve genel kültür yarışmasının ilk elemeleri bugün yapıldı.6 okulun yarıştığı eleme turunda, öğrenciler bilgilerini yarıştırdı.

banner846
Eğitim 20.03.2012, 18:14
192
İLK TUR BAŞLADI
banner844

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İlköğretim okulları Bilgi ve Genel Kültür Yarışması bugün yapılan ilk eleme yarışması ile başladı.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi ‘nde yapılan ilk eleme turunda Nejdet Bıçaklı İlköğretim Okulu, Azmimilli İlköğretim Okulu, Kurtsuyu İlköğretim Okulu, TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Yeni Taşköprü İlköğretim Okulları yarıştı.

Öğrenciler; Sosyal bilgiler, Türkçe, matematik, fen bilgisi, genel kültür ve din kültürü kategorilerinden gelen soruları doğru yanıtlayabilmek için birbirleri ile kıyasıya yarıştı. Salonu dolduran öğrenciler de kendi okullarına alkışlar ve tezahüratlarla destek verdi.

29 Mart tarihine kadar sürecek olan birinci eleme yarışmalarının ardından ikinci ve üçüncü eleme turları yapılacak. İl ve ilçelerden toplam 116 ilköğretim okulunun yarıştığı bilgi yarışmasının finali 18 Nisan Çarşamba günü yapılacak.

Yorumlar (0)