banner851

banner614

İnteraktif Eğitim Portalı Tanıtıldı

Eğitimdeki başarıyı artırmak için Milli Eğitim Müdürülüğü'nün yaptığı çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Uygulamaya konulan İnteraktif Eğitim Portalı ile teknoloji eğitime dahil edildi.

banner619
Eğitim 24.02.2011, 12:23
210
İnteraktif Eğitim Portalı Tanıtıldı

Eğitimde daha iyi yerlere gelebilmek için uygulamaya konulan İnteraktif İletişim ve Etkileşim Otomasyonu sisteminin tanıtımı yapıldı. Yapılan toplantıya başta Vali Vasip Şahin olmak üzere Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, Milli Eğitim Müdür yardımcısı Turgut Cüre ve görevli öğretmenler katıldı. Toplantıda konuşan Vali Vasip Şahin, eğitiminher zaman birinci sırada olduğunu ve bu gibi çalışmalarla başarı sıralamasında daha ilerilere gideceklerine inandıklarını ifade etti. Ayrıca Vali Şahin, teknoloji ile de iç içe olarak çalışmaların daha kapsamlı yapılacağını vurguladı. Vali Şahin, "Düzce'deki gündemimizde eğitimi birinci sıraya koyduk. Bu anlamda Milli Eğitim camiası olarak en önemli görev sizlere düşüyor. Bu görevinde çeşitli proje ve faaliyetlerle yürütülmeye çalışıldığını memnuniyetle gözlüyorum. Bunlardan birisi de interaktif eğitim biriminin yaptığı çalışmalar. Bu birim daha çok elektronik ortamda ve internet aracılığıyla öğrencilerimizin yönlendirilmesi, hatta velilerimizi bu konuda bilgilendirilerek yönlendirilmesi noktasında faaliyet gösteriyor. Bunun olumlu neticelerini her geçen gün almaya başlıyoruz. Devir teknoloji devri, teknolojinin sunduğu imkanlardan azami derecede istifade eden toplumlar daha öne geçiyor. Bizim de bundan uzak durmamız mümkün değildi. Milli Eğitim olarak bu yarışın içinde bizde varız. Bu projede çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, her biri kendi alanında uzman arkadaşlarımız, hem konu anlatımında hem de daha sonraki değerlendirmede konusunda önemli bir misyon üstleniyorlar." dedi.

25856

Vali Şahin'in ardından proje ile ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, çalışmanın Düzce'deki eğitime büyük katkı sağlayacağını ve 3 yıldır bu proje üzerinde çalıştıklarını vurguladı.Sezer, “Projemizin amacı Düzce'de eğitim sıralamasındaki yerimizi daha iyi seviyelere yükseltme konusunda bir çalışmanın ürünüdür. Yaklaşık 3 sene önce bu projeyi ekibi ile birlikte oluşturmuştuk. 3. yılda da bu projeyi çocuklarımızı SBS'ye ve ÖSS'ye hazırlama noktasında arkadaşlarımızın yaptığı yoğun çalışmalar sonucunda hazırlamaya çalışıyoruz. Belirli aralıklarla sınavlarımızı yapıyoruz. Bu sınavlarımızı okullar bazında değerlendiriyoruz. Ekibimiz 20 kadar öğretmen ile çalışmalarını yürütüyor.”dedi.

 25857

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Haber, R. BAL

banner844
Yorumlar (0)