banner851

banner614

İŞADAMLARINDAN YARDIM İSTEDİ

Son günlerde sıkça gündeme gelmeye başlayan ve siyasilerin başarısızlığı olarak gösterilen prefabrik okullar sorununa Vali Yılmaz el attı. Yılmaz, Kalkınma Bakanı ile görüşerek prefabrik okul sorununu iletti. Vali Yılmaz, Düzce’deki okulları, “ Kimi milattan önce kimi milattan sonra” şeklinde nitelendirirken işadamlarına da yardım çağrısında bulundu.

banner619
Eğitim 04.10.2012, 15:38
217
İŞADAMLARINDAN YARDIM İSTEDİ

Vali Adnan Yılmaz , Ankara’da Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’la görüşerek Düzce’nin sorunlarını aktardı. Düzce’nin eğitim konusunda önemli engellerinden biri olan prefabrik okullarla ilgili olarak Vali Yılmaz, Gaziantep’i örnek verdi ve Düzceli hayırseverlere seslendi.

Yılmaz, “Dün Ankara’daydım. Kalkınma bakanımızı ziyaret ettim. Bizim prefabrik okullarımız var. Aynı şehirde kara tahta tebeşir olduğu gibi projeksiyonla ders veren akıllı sınıflar var. Burada bir terslik yok mudur? Biri milattan önce biri milattan sonra. Niye tüm okulları en güzel seviyeye getirmeyelim? Eğer sizler omuz verirseniz, herkes bir ucundan tutarsa niçin olmasın? Prefabrik okulların yerine on tane okul yapsak 10’ar derslikten 100 derslik eder. Bakanımız söyledi: Gaziantep valiliği, sanayicisi, ihracatsıyla bin derslik yapmış. Düzce de gücü yettiği oranda 10’da birini yapsa baş tacı olur.”dedi.

 

Haber; S. KAŞKIR

Yorumlar (0)