banner851

banner614

İŞTE YENİ ADRESİ….

banner619

Düzce’de kentin büyümesiyle şehrin ortasında kalan ve hem küçük bahçesi nedeniyle öğrencilerin ihtiyacını karşılayamayan hem de dar sokaklar nedeniyle öğrencilerin güvenli ulaşım sağlayamadığı İsmetpaşa Ortaokulu taşınıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre okul, Kervan mevkiinde bulunan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınacak. Lise için ise Darıcı Mahallesi’ne yeni bina inşa edilecek. Bu adımla birlikte Düzce’de ikili eğitimin sona ermesi için büyük bir adım daha atılmış olacak.

banner846
Eğitim 15.06.2021, 18:25 16.06.2021, 16:25
4858
banner844

Düzce Merkez’de şerefiye Mahallesi’nde bulunan İsmetpaşa Ortaokulu’nun taşınmasına karar verildi. Eski bir bina olması nedeniyle olası bir depremde risk oluşturan ve hızla büyüyen kentin ortasında kalması ve dar yollar nedeniyle öğrencilerin ulaşım güvenliğinin olmadığı okul için düğmeye basıldı.

Aynı zamanda alan yetersizliği nedeniyle ikili eğitimin devam ettiği ve öğrencilerin oyun ve spor ihtiyacını karşılayamadığı okul, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınırken lise içinse Darıcı Mahallesi’nde otogara yakın bir alanda yeni bir bina inşa edilecek. İsmetpaşa öğrencileri bu süreçte derslerine Atatürk Ortaokulu/TOBB İlkokulu’nda bulunan ek binada devam edecek.

Konuyla ilgili Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada okulun bin 19 ikili eğitim yapmaktığına vurgu yapılarak, “Okulda 16 derslik bulunmaktadır. Ayrıca mevcut okul bahçesi küçük olup, öğrenciler için gerekli olan oyun ve spor alanları ihtiyacını karşılamamaktadır. İsmetpaşa Ortaokulu mevcut binası deprem yönünden güçlendirilmesi gereken bir binadır. Okul arsası bin 325 metrekare olup okulun normal öğretime geçebilmesi ve öğrencilerin ihtiyacı olan sosyal alanların oluşturulabilmesi için yeterli değildir.” denildi.

“DARICI MAHALLESİ’NE YENİ LİSE BİNASI İNŞA EDİLECEK”

Okulun bulunduğu alanda yeni bir okulun yapılmasının mümkün olmadığı belirtilerek, “İsmetpaşa Ortaokulu'nun yerine yeni okul binası yapılamayacağından, imar durum değişikliği yapılmış ve ticarî alana dönüştürülmüştür. Okul yerinin satışından elde edilecek gelirle yeni okulun yapımına Darıcı Mahallesindeki otogar yanında bulunan 10 bin metrekare arsa üzerinde başlanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

İSMET PAŞA, ADNAN MENDERES’E TAŞINIYOR

Yapılacak olan yeni okulun Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne verileceği kaydedilerek, “İsmetpaşa Ortaokulu’nun yakın çevresinde okul yapımı için uygun arsa bulunmadığından, yeni okul yapımının tamamlanmasıyla birlikte okul, mevcut binasına 1100 metre uzaklıkta bulunan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne taşınacak olup, yeni yapılacak olan okul da Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tahsis edilecektir. İsmetpaşa Ortaokulu bu süreçte, geçici olarak Atatürk Ortaokulu/TOBB İlkokulu bahçesinde bulunan ve yakın zamanda güçlendirilmesi ve tadilatı yapılan ve şu an boş olarak duran ek binaya taşınacaktır. Planlanan bu çalışmaların yapılması ile birlikte Düzce’de ikili eğitim sorunu ortadan kalkacaktır.” cümleleri kullanıldı.

Yorumlar (11)
vatandaş. 2 ay önce
yerine ticari bina değil çocuklara park yapın, oyun alanı yapın.
Sözde BAKAN 2 ay önce
Siz ses çıkarmadıkça bu belediye evinizi bile altınızdan alır vatandaş uyumaya devam.
uzamn 2 ay önce
belediye Ulaştırma md.çocuklar oraya gidecekde servisler girecek.Kervan kavşağınada geçisi ordan vermiş çook üstün zekalı belediyee.o geçisin bir alta alınması SGK nun önunden verilmesi lazım acilen...mimar sinan cd.sins konutlara çıkış yolu yapabilirsin..yoncanın düzce istçkametinden gelen yan girişi iptal et..orası trafiği çok sıkıştırıyor.herkes yoncayı kullansın..
Eğitimci 2 ay önce
Size bravo. Okul satılıyor, sizin başlığınız ikili eğitim bitiyor. Yandaşlığın bu kadarına da pes. Yeni okul yapılmadan eskisi yıkılmasın demeniz gerekirken ... yada burası yeşil alan olsun demeniz gerekirken ...
mahalle sakini 2 ay önce
işte yine yanlış bir uygulama ve belediye başkanı yine uyuyor.... bir insanın namının bakan olması değil icraatı önemli ben şerefiye mahallesinde oturuyorum. uzun mustafa sağlık ocağına gidiyorum. bu çileyi neden çekiyoruz . ayrıca bir park bile yok benim cocuğumun oynacağı park bile yok (bakan beyy ) sağlık ocağını ben bilmem diyebilirsin ama park nerede içine ettiniz bu memleketin... ahirette görüşeceğiz....
Emre 2 ay önce
Maksat bir yandan da İsmet Paşanın adını silmek olabilir mi? Acaba yeni okula adı verilecek mi?
Belediye Ulastırma Md.ne 2 ay önce
Bunu Trafik Şubeyle Belediye Ulastirm md.ru bilmiyor sanirim.Zira orann onü daracik yol.Kervana cikıs verilmiş.Bence Kervana çıkışi SGK onunden vwrilmeli.Bir sokak oncesinden yoksa orasi sıkıntı yaratir.Ticaret Lisesi Müd.gerekli girisimlerde bulunsun.
İsmetpasali 2 ay önce
Bir orası kaldiydi hepinize yazıklar olsun bir tarihe sahip cikamadiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın