banner851

banner955

Kapalı Kapılar Ardında Atama!

Türk Eğitim-Sen Düzce şube başkanı Aydın Koç tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı atamaların kapalı kapılar ardında pazarlıklar sonucunda gerçekleştiği, siyasi idolojik kadrolaşmanın hız kazandığı iddia edildi.

Eğitim 09.06.2010, 17:29
339
Kapalı Kapılar Ardında Atama!

Türk Eğitim-Sen Düzce şubesi başkanı Aydın Koç yaptığı basın açıklamasında il Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı atamalarla ilgili iddialarda bulundu. Koç yaptığı basın açıklamasında atamaların kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklar sonucunda kimin nereye atanacağının önceden belirlendiği iddiaları yer aldı. Sendikanın açıklamasında ilimizde Merkez ve İlçelerde açık bulunan eğitim kurumlarında münhal bulunan kadrolara müdür atamaları 14 Mayıs 2010 tarihli yazı ile duyuruldu.
Kapalı kapılar ardından yapılan pazarlıklar sonucunda kimin hangi kurumlara atanacağı önceden belirlendi. İkna odasına çağırılan müdür adaylarına, hangi kuruma müracaat etmesi, hangisine müracaat etmemesi hususunda direktif verildi. B- tipi olması gereken Bağımsız Anaokulları C- tipi olarak ilan edildi. Her nedense merkezde bulunan iki ayrı anaokuluna birinci tercih olarak hiç kimse müracaat ettirilmedi. Siyasi ve ideolojik kadrolaşma alabildiğine hız kazandı. Çalışanlar arasında ayrımcılık yapılması, kurumun başarısını olumsuz etkiledi. Haksızlığa uğrayan kamu çalışanları sendikamızın kapısını aşındırmaya başladı denildi. Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamaya göre ilimizin eğitimde içinde bulunduğu durum çok vahim. Kapalı kapılar ardında kimlerle pazarlık yapıldı? Kimlere neden baskı yapıldı? Siyasi ve idolojik kadrolaşma hız kazandı mı? çalışanlar arasında ayrımcılık yapıldığı doğrumu? bu iddialar doğruysa Düzce'de ilk hedef olarak eğitimi koyan Vali Vasip Şahin'in işi oldukça zor gibi gözüküyor ve eğer iddialar doğru ise müdürlerin yeterli olmamasından bazı okulların kategorileri değiştirilerek kişilere yer açılma ve kadrolaşma çabasına girilmişse Düzce ilinin Türkiye genelinde 71. sırada bulunması çok normal olarak görünüyor. Bakalım bu iddialara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün vereceği cevap nasıl olacak.

Haber; H. KAYA

banner844
Yorumlar (0)