banner851

banner614

KARMA EĞİTİMDEN VAZGEÇİLMELİ

Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin (ÖĞ-DER) Düzce’de yapılan Bölge Başkanları toplantısında konuşan Bölge Başkanı Hüseyin Mutlu, Milli eğitimdeki sistemin toplumun değerleriyle uyuşmadığını belirterek “Darbeci zihniyetlerin mahsulü olan karma eğitimden vazgeçilmelidir.” dedi. Mutlu ayrıca öğrencilerin ders yükü altında ezildiğini ifade etti.

banner619
Eğitim 05.11.2016, 11:07 06.11.2016, 14:36
2466
KARMA EĞİTİMDEN VAZGEÇİLMELİ

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Bölge Başkanları Toplantısı Düzce’nin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Zonguldak, Karabük, Bolu, Adapazarı, İzmit, İstanbul, Tekirdağ ve Edirne illerinden gelen yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ülkenin eğitim problemleri ve illerin çalışmaları konuşulduğu toplantıda Bölge Başkanı Hüseyin Mutlu gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Mevcut sistem değerlerimizle uyuşmuyor
Milli eğitim sisteminde kalıcı çözümlere imza atılmadığını belirten Mutlu, eğitim sisteminin sorunlar yumağından kurtulamadığını ifade ederek şunları söyledi: “Eğitim sistemimiz Batının değerlerine göre tanzim edilmiş bir sistemdir. Mevcut sistem değerlerimizle uyuşmuyor. Sistemin şeklinde değil, muhteviyatında değişiklik gerekiyor. Müfredatlar değişmeli, inanç ve ahlak değerlerimize uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Ders kitapları ahlaka aykırı unsurlardan arındırılmalıdır.”

Çocuklar ders yükü altında eziliyor
Yeni ders kitaplarının basımının gecikmesi nedeniyle öğrencilerin yaklaşan sınavlar öncesi sorunlar yaşadığını kaydeden Mutlu, şöyle devam etti: “Etüt, kurs gibi dersler alan çocuklarımız ders yükü altında eziliyor. Gereksiz dersler kaldırılıp, ders saatleri azaltılmalıdır. Haftalık ders yükü ilkokullarda 25, ortaokullarda 30, liselerde 35 saat olmalıdır.”

Darbeci zihniyetlerin mahsulü olan karma eğitimden vazgeçilmeli
Ülkenin kalkınması için mesleki eğitimin geliştirilmesi gerektiğine değinen Mutlu, “Darbeci zihniyetlerin mahsulü olan karma eğitimden vazgeçilmeli, insanımıza çocuğunu okutacağı okulu hür iradesi ile seçme imkanı verilmelidir. FETÖ teröründen ve ayrılıkçı terörden dolayı görevden uzaklaştırılan ve açığa alınan memurların suçlu olanlarına gerekli cezalar verilmeli, suçsuz olanlara zaman kaybetmeden hakları geri verilmelidir.” dedi.

Mutlu’nun açıklamalarının ardından toplantı gündem maddeleri üzerinden basına kapalı sürdü.

Yorumlar (89)
MİSAFİR 4 yıl önce
KARMA EĞİTİM İSTEMEYENLER ÇOCUKLARINI İMAM HATİP'E VEREBİLİR. HERKES ÖZGÜR .
Özhan Abat 5 yıl önce
Emekli öğretmenim, şuurlu öğretmenlermiş, öğretmenlerin yüzkarasısınız siz.Küçücük çocukları cinsiyet ayrımı ile bölecek kadar şuursuzsunuz.Ayırımı yapın, dostluğu arkadaşlığı yok edin bu Nasıl bir bağnazlıktır, sizlere inanamıyorum ,.
İZ BIRAKAN ÖĞRETMEN 5 yıl önce
KONFERANSINIZ HARİKAYDI. ÇOK ETKİLENDİM. SİZİ TANIMAYANLARIN GERİCİLİKLE YAFTALAMASI DOĞAL. ALDIRMAYIN ONLARA. BENCE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPIYORSUNUZ.
Öğretmen Baba 5 yıl önce
Böyle bir düşünceyle ülkemiz asla kalkınamaz. Sizler karma eğitime karşı çıkacağınıza ilk önce kendi sapkın düşüncelerinizi bastırmayı erkek çocuklarınıza öğretin...Yazık günah.. Neymiş efendim, Batı zihniyetiymiş ? Zihniyetin Batısı Doğusu diye ayırdığınız sürece, asla muassır medeniyet seviyelerine çıkamayız. Tabii Muassır Medeniyeti Mustafa Kemal Atatürk istedi sizler onlara da karşı çıkarsınız değil mi ? Ama asla okullardan Atatürk posterlerini de indirtemeyeceksiniz. Bizler var olduğumuz sürece Atatürk değerleri ilelebet muhafaza ve müdafaa edilecek.
teşekkürler 5 yıl önce
haberi yeni gördüm çok etkilendim. yıllardır talep ettiğim bir şey. yetkililerin kulak vermesini diliyorum
çok zor 5 yıl önce
düşünmeyen araştırmayan insanlara laf anlatmak çok zor. tutturmuşlar çağdaşlık lafı. yavrucuğum bilimsel düşünün araştırın. dünya karma eğitimden vaz geçiyor. biraz çağdaş ilerici olun beya
ümit siz 5 yıl önce
M kemal karma eğitimden geçmedi, ne gerici ne yobaz. Demekki sen anlamasanda kötü bir şey değil. Ben çocuğumu nereye isterse oraya gönderirim. Müspet ilim nedir aç biraz oku...
çok bilmişşşşşş 5 yıl önce
anlamazsın ya diyeyim hadi. kadın erkeğin birlikte yaşaması zaruri değil. Aile içinde, akrabalar arasında birlikte yaşam zorunludur. Çarşı pazarda iş yerinde saygı sınırları içinde işler yürür gider. İnsan ol yeter. amma velakin eğitim için kız erkek öğrenci birlikte oturmak öğretmeni birlikte dinlemek zorunda değil. yanında erkek olmadan dersi anlamadığını söyleyenler karma okusun yok ben karşı cins yokken de öğrenebilirim diyorsa sana ne . Anlamadın demi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın