banner614

Karneler Değişiyor

banner619

MEB,karne parasının önüne geçmek için kendi tesislerinde 18 milyon adet karne basarak okullara gönderdi. Yeni karnelere 100’lük puan sistemi getirildi.

Eğitim 22.01.2008, 11:48
189
Karneler Değişiyor
banner785

Cuma günü 15 milyon öğrenci karnesi alıp yarıyıl tatiline çıkacak, Milli Eğitim Bakanlığı, karne parasının önüne geçmek için kendi tesislerinde 18 milyon adet karne basarak okullara gönderdi. Yeni karnelere 100’lük puan sistemi getirilirken birçok ilk de hayata geçirilmiş oldu.

Öğrenciler bu yıl aldıkları karneler üzerinde oynama yapamayacak, öğrenciler verilen e-okul şifreleriyle her veli internet ortamından karneyi görebilecek.1,2 ve 3 sınıflara not verilmeyecek davranış notu karnede yer almayacak. Bu öğrenciler artık performans sistemine göre değerlendirilecek ve öğretmenler tarafından davranış puanı verilecek.

Ayrıca, karnelerde 100’lük puan sistemi yer alacak, MEB Seviye Belirleme Sınavı’nda öğrencilerin hakkının yenmemesi için karnelerde öğrencilerin 100 üzerinden mi? Yoksa 85’den 5 pekiyi aldığı belirlenecek. Yine ilk defa bu dönem ilköğretim öğrencilerinin önceki üç yıla ait notları da karnelerde yer alacak.

Tüm karneler Büyükşehirlerde olduğu gibi bilgisayar çıktısı olacak. 

 

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı