banner851

banner955

Kız Çocukları Okulsuz Kalmasın

Kız çocuklarımız okulsuz kalmasın projesi kapsamında Düzce İl Müftülüğü personelinin kendi maaşlarından burs verdikleri 81 öğrenciye karne hediyeleri verildi.

Eğitim 18.06.2010, 17:50
208
Kız Çocukları Okulsuz Kalmasın

Düzce İl Müftülüğü bünyesinde bulunan din görevlilerinin kendi maaşlarından keserek il genelinde 81 kız öğrenciye verdikleri bursları alan öğrenciler bu kez kanre hediyesi verildi. İl müftülüğünde düzenlenen programa İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar'ın yanı sıra İl Müftülüğü görevlileri, veliler ve burs alan öğrenciler katıldı.
Ödül töreninde ilk olarak Beyciler İlköğretim Okulu öğrencilerinden burslu öğrenciler adına Neslihan Sergeç konuşma yaptı. Sergeç yaptığı açıklamada burs veren din görevlilerine teşekkür ederek, "4 yıldan beri bu burslar ile eğitimler görüyoruz. Bu eğitimler ile ufkumuz açılıyor. Tüm burslu öğrenciler adına sizlere çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. Daha sonra İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, "Din görevlilerinin kendi maaşlarından gönüllü olarak yapılan bu proje kapsamında bu yıl tüm il genelinde ilçelerde dahil olmak üzere 81 öğrenciye burs verdik. Bu sayıyı her geçen yıl arttırmak için çalışacağız. Bu konuyu ilçelerede yaydık. Biz din görevlileri arkadaşlarımız ile sürekli çalışmalar yapıyoruz. Fakat benim düşüncem din görevlisi olan arkadaşlarımız ile yaptığımız bu proje en iyi çalışmamız olarak görüyoruz. Bu çalışmayı her geçen gün yükseltmek için çalışacağız" dedi. Konuşmaların ardından öğrencilerin karne hediyeleri verildi.

Haber; H. KAYA

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız