banner851

banner614

KIZ ÖĞRENCİLER ÇARESİZ

banner619

Düzce Üniversitesi'ne yeni kayıtların tamamlanmasının ardından il dışından kayıt için gelen öğrenciler içinde en fazla kız öğrenciler "barınma yeri bulmakta" zorlanıyor..Fiyatları "aşırı" bulan öğrenci velileri "Düzce ve Üniversite güzel ancak barınma büyük sorun" diyerek çaresizliklerini adeta haykırıyor..

banner846
Eğitim 22.09.2015, 17:33
2481
KIZ ÖĞRENCİLER ÇARESİZ
banner844

Düzce Üniversitesi 'nde kayıtlar tamamlanadursun, barınma telaşına giren öğrenciler içinde en fazla kız öğrenciler çile çekiyor.İki metropol şehrin ortasında olan Düzce'yi fiziki şartları, yeşil olma özelliği gibi artılarını dikkate alarak tercih ettiklerini dile getiren öğrenciler, barınma sorunun büyük sakıntı yaptığını dile getirdiler.

Kayıt olan öğrenciler içinde en fazal kız öğrencilerin yer bulma sorunu yaşadığını belirten veliler, bayram öncesi olmasına rağmen Düzce'ye gelerek "kızları için ev ve yurt arayışı içinde olduklarına" tanık olduk..

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)'nun öğrenci potansiyelinin Düzce Üniversitesi'nin öğrenci kaydıyla eşdeğerde olmamasından kaynaklandığını  hatırlatan Yetkililer, KYK'nın kapasitesinin ihtiyacı karşılamadığı gibi özel yurtların da tamamen dolmasının bu ihtiyacı "acil" hale getirdiğini vurguladılar..

Ekonomik şartların gün geçtikçe ağırlaşması kayıt için Düzce'ye gelen öğrencileri ve öğrenci velilerini  kara kara düşündürüyor.Düzce merkezde uzun zamandır yıkılamadan bekletilen Atatürk Bulvarı'nda bulunan KYK'ya ait binanın yıkılıp temizlenmesine rağmen Düzce'de ciddi anlamda ve geniş kapasitede Kız Yurtları yapımını zorunlu kılıyor.

 

Bayram öncesi Düzce'de "ev arama telaşına giren" öğrenci velileri, haber merkezimizi telefonla arıyarak " çasiz kaldıklarını" dile getirdiler. Düzce'yle ilgili imajı zora sokacak bu belirsizliğin Düzce'yi idare edenler tarafından dikkate alınmasını isteyen misafir öğrenci velileri "Üniversite kenti olmak isiyorsanız, bizim gibi dışarıdan gelen öğrencilerin barınma ihtiyacıın giderin" dediler.

Şimdi herkes özellikle dışarıdan gelen öğrenciler ve öğrenci velileri,  çaresizlik içinde bir an evvel yurt ihtiyacının karşılanmasını bekliyor.

HABER;E.TAYHAN

Yorumlar (13)
Diğer illerde de benzer d 6 yıl önce
O illerdeki daireler de esnaf öğrenciyi yoluyor!!! Sadece Düzce''de böyle değil yorum. Araştırın sorun biraz etrafınıza.
vatandas 6 yıl önce
ne fırsatcı yazıp duruyosunuz zorlamı tutmazsın olur bıter bedavamı versın sıze ıstıyosunzu hayret bısey yaaa
arda can 6 yıl önce
sakaryalı yorumcu. 500 ile 700 arasında yemek servis dahil o kadar çok yurt var dı ki pazartesi okul açılacak ama pazar günü yurt bakmaya gelmeyi planlayan aileler var. sıkıntı sona kalmak.. fırsatçılara kalmak...
Öğrenci milleti 6 yıl önce
Hiç bir yerde yurt sayısı öğrenci sayısını karşılayamaz. Bu durumda öğrenciler kiralık evlerde kalmaya mecburdur. Çok değerlidDüzce halkı öğrenciyi soyulacak kaz olarak görmekten vazgeçer evlere ederi kadar kira isterse kimsenin sorunu kalmaz.
sakaryalı2 6 yıl önce
Unıversıteye ogrencı alınıyosa bnce ulasımı dusunulmelı nerde kalablır bunca ınsan dusunulmelı sadece kayıt yapmakla yenı bolumler acmakla olmuyo
Sakaryalı 6 yıl önce
arda can arkadasımıza soruyorum 400 500tl lık yurtta sadce kalma parası alıyolar yemek yok bıle bu ogrencı 400 yurda verıp ne yıycek ne ıccek aılelerın gecım durumu ortada zengın olan zaten ozelde okuyo yazık tum ogrencılere
konuralpli ev sahıbı 6 yıl önce
konuralpde benım ve bırcok ev bosta esyalı esyasız kıralık duruyor ama ogrencıler bunu ıstemıyor ya cok ucuza ıstıyor yada tek kalmak ıstıyor bende ogrencıoldum zamanında 3+1de bes kısı kalıyorduk sızde oyle yapın ınternetlı evı bosverın ev var burda
Öğrenci 6 yıl önce
Üniversiteye 50tane bölüm açıp 5 bölüme yeticek yurt yapıyorlar sorun asla çözülmez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı az bulutlu