banner851

banner614

KIZILAY’DAN DOĞA’YA ZİYARET

Kızılay Haftası nedeniyle Düzce Doğa Merkez Anaokulu öğrencilerine Kızılay’ın faaliyetleri ve afetlere karşı alınması gereken önlemler anlatıldı. Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi ekiplerince gerçekleştirilen bilgilendirmede ayrıca Afet Haberleşme Aracı da miniklere tanıtıldı.

banner619
Eğitim 08.11.2016, 15:35 08.11.2016, 15:44
609
KIZILAY’DAN DOĞA’YA ZİYARET

Kızılay Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutlayan Düzce Doğa Merkez Anaokulu’nun bugün önemli misafirleri vardı. Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi ekipleri bu kez bilgiyi öğrencilerin ayaklarına getirdi. Afet Yönetim Merkezi’nden Nilüfer Öztürk, önce Doğa’lı miniklere Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgiler verdi ardından Türk Kızılayı tarafından hazırlanan çizgi dizi birlikte izlendi. 3-4 yaş grubu öğrenciler, çizgi diziyi izlerken, Öztürk’e sorular sormayı da ihmal etmedi. Ardından bilgilendirme, okulun önüne getirilen Afet Haberleşme Aracı’nda devam etti. Öğretmenleri ile birlikte sırayla araca binan minikler, meraklı bakışlarla Afet Haberleşme Aracı’nı inceledi. Haberleşmenin nasıl sağladığı konusunda bilgiler verilen Kızılay personeli, burada da öğrencilerin soruburada da sorular sorularıyla karşılaştı. Afetler ve afetler öncesinde alınması gereken önlemlerin öneminin de anlatıldığı Düzce Doğa Merkez Anaokulu ziyaretinin sonunda öğrenciler Kızılay personeline ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, çikolata ikramında bulundu.

Öte yandan geride kalan Kızılay Haftası Düzce Doğa Merkez Anaokulu’nda dolu dolu kutlandı. En dikkat çeken etkinlik ise 3-4 yaş grubu öğrenciler tarafından kurulan afet merkezi oldu. Başlarına kartonlardan Kızılay’ın amblemi olan şapkalar yapan miniklerden kimisi doktor, kimisi aşçı, kimisi ise hemşire oldu. Öğrenciler, afet durumunda yardımlaşmayı ve olaylara müdahale edebilme durumlarını yaptıkları etkinlik kapsamında öğrenmiş oldu.

 

banner844
Yorumlar (0)