banner851

banner614

“KORUMA KALKANLARI OLUŞTURULMALI”

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı salgının gölgesinde başladı. Eğitim camiasının sağlıklı bir dönem geçirmesi için her türlü tedbirin alınması gerektiğini belirten DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, “Biz DEVA Partisi olarak, öğrencilerin etrafında virüse karşı çok ciddi koruma kalkanları oluşturulması gerektiğini düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

banner619
Eğitim 06.09.2021, 12:03 07.09.2021, 16:25
319

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, yüz yüze eğitimin başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, pandemi nedeniyle özellikle ailelerin yaşadığı tedirginliğe dikkat çekti.

“Eğitim için tüm kesimler duyarlı olmalıdır”

Eğitimin aksamaması için her kesimin duyarlı olması gerektiğini ifade eden DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz eğitim yılı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hijyenik ve sağlıklı şartlarda eğitim alması ve artık koronavirüs nedeniyle eğitimlerinin aksamaması her şeyden önemlidir. Öğrenciler öncelikli olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarına karşı duyarlı olunmalıdır. Biz, DEVA Partisi olarak, yüz yüze eğitime çok önem veriyoruz. Eğer bir yerler açılacaksa, bu yerin önce okullar olmasını düşünüyoruz. Bir yerler kapanacaksa da son kapanan yerlerin okullar olması gerektiğine inanıyoruz. Biz DEVA Partisi olarak, öğrencilerin etrafında virüse karşı çok ciddi koruma kalkanları oluşturulması gerektiğini düşünüyoruz.”

“Planlamadan uygulamaya sorumluluk zinciri kesintisiz belirlenmeli”

Çocukların her türlü olumsuzluktan korunması noktasında tavsiyelerde de bulunan Caymaz, şunları kaydetti: “Hem okul temelli hem de okul dışı aktörlerin aktif olacağı çocuk koruma sistemleri kurulması için çalışmalar başlatılmalıdır. Planlamadan uygulamaya sorumluluk zinciri kesintisiz belirlenmelidir. Öğrencilerin bilgi ve sosyal, duygusal, kişisel gelişimlerindeki olması gereken yerle oldukları yer arasındaki açığı belirleyip pedagojik açıdan en uygun yaklaşımla onları olmaları gereken yere ve hatta ötesine getirmeye yönelik stratejik bir süreç izlenmelidir. Pandemiden dolayı daha da artan, öğrenciler arasındaki fırsat eşitliği eksikliğinden kaynaklanan uçurumun önüne geçilmelidir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim yılının, öğrencisinden velisine, öğretmeninden idarecisine kadar tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ederim.”

banner844
Yorumlar (1)
DÜZCE 3 hafta önce
Sadece yuvarlak laflar etmişsin. Bütünü okundugunda ortaya bir öneri ve çözüm sunulmamis. Sıradan kurnaz kasaba siyasetçi hareketleri ve lafları. "Söz çok anlam yok." Bir partinin il baskanisiniz daha dolu konuşmanız gerekirdi.