banner851

banner955

Köy Muhtarı Okul Kapansın Diyor

Merkeze bağlı Ovapınar köyü ilköğretim okulunda 6 öğrenci bulunuyor. Köyün toplamda 24 öğrencisi bulunduğunu belirten köy muhtarı, diğer öğrenciler başka okula gidiyor ve biz bu okulun kapatılmasını istiyoruz dedi.

Eğitim 02.06.2010, 14:20
297
Köy Muhtarı Okul Kapansın Diyor

Düzce merkeze bağlı Ovapınar köyü ilköğretim okulunda 6 öğrenci birde öğretmen bulunuyor. İlköğretim okulunun bu gün misafirleri vardı. Beyköy ilköğretim okulu öğrencileri komşu okula gelip öğrenci arkadaşlarına moral vermek için okul bahçesinde piknik düzenlediler.
Köyün toplam öğrenci sayısının 24 olduğunu belirten muhtar Sebahattin Yılmaz, 6 öğrenciyle bu yıl okulu açtılar. Diğer öğrenciler kendi imkanlarıyla başka okullara gidiyorlar. Kalan öğrencilerde burada eğitim görmeye çalışıyor. Biz sene başında okulun açılmamasını söyledik ancak Milli Eğitim açılması yönünde karar aldığı için okul açıldı” dedi.
6 öğrenciden birisi hasta olduğu için okula gelemediğinden, diğer öğrenciler kendilerini ziyarete gelen Beyköy ilköğretim okulu öğrencileriyle ilk kez bu kadar kalabalık bir ortamda oynama ve piknik yapma imkanı buldular ve güzel bir gün geçirdiler.

Haber; H. KAYA

banner844
Yorumlar (0)