banner851

banner614

KPSS HEYECANI SONA ERDİ

Ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen KPSS bugün yapıldı. 09.30 olan sınav saati 10.00 olarak değiştirilirken, Düzce'de 23 bin 215 aday sınavda ter döktü. Sınav sonunda adaylardan soruların nasıl olduğuna yönünde yorumlar aldık.

banner619
Eğitim 20.11.2016, 10:20 21.11.2016, 11:00
2115
KPSS HEYECANI SONA ERDİ

Ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) saat 10.00'da başladı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye tarihinin en fazla katılımlı sınavı olma özelliğini taşıyan Ortaöğretim KPSS sınavı, milyonlarca aday ter döktü. KPSS ortaöğretim sınavı için ülke genelinde yaklaşık 3 milyon 500 bin kişi, Düzce'de ise 23 bin 215 aday başvuru yaptı. Sabahın erken saatlerinden itibaren sınava girecekleri okulların önüne gelen adaylar, başlama saatine az bir süre kala kimlik ve güvenlik kontrollerinin ardından salona giriş yaptı. Adayların didik didik kontrolden geçirilmesi ile sınav salonlarına yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu. Ayrıca bu sınavda da adaylara, test için kullanacakları kalem ve silgi bulunan kutular dağıtıldı.

ADAYLARDAN SINAV YORUMU 
120 dakika süren ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın sonunda adaylara sınavlarının nasıl geçtiğini sorduk. Kimi adaylar sözelin zor, kimisi ise kolay olduğunu dile getirdi. İşte sınavdan sonra ilk yorumlar...

"Sınav güzeldi, Türkçe biraz zorladı çok şaşırtmalıydı ama genel olarak güzeldi. Çok sayıda memur alımı olıcakbimzim için büyük avantaj inşallah."
"Sınav fena değildi. Matematik ve Türkçe kolaydı. Evet onun dışında tarihten çok fazla aram iyi olmadığı için pek yapamadım. Yani 90 soruya yakın işaretledim. Ben aslında okuyorum, ümidim yok ki... Bir memurluk tarzı bir şey olursa neden olmasın zaten ikinci öğretim öğrencisiyim.
"Güzel geçti sorular kolay değildi inşallah olur bekliyoruz. 

KPSS SAATİNDE DEĞİŞİKLİK
Öte yandan ÖSYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSS Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin, 10.00 olarak değiştirilmesine karar verildiği kaydedildi.
 

Yorumlar (5)
Yazik 5 yıl önce
Iş yok güç yok.O kadar kişi kapağı devlete atayım kurtulayım diyor.
nsm 5 yıl önce
bir ülkede 3 bucuk mlyon devlete memur olmak icin sinava giriyor? iste 'yeni tc' in icler acisi durumu? milletin issiz ve dolayisiyla ac iken sen yol-köprü-havaalani yapmissin, neye yarar? önce insan yerine, önce milyarlik ihaleler diyenlere oy verdikce bu durum bilin ki degismeyyecek.
hadi ordan 5 yıl önce
Devletle ne alakası var kardeşim herşeyi devlete maal ediyorsunuz o sınava girenlerin içinde 5.000 lira maaş alanda var asgari ücret alanda var insanlar sadece devlet kapısı rahat olduğunu düşünerek başvuru yapıyor yoksa işsizlikten değil ama sana yol köprü lazım değilse sen havadan git bize lazım
V aydın 5 yıl önce
Bende girdim sınava fakat terlemedim hiç aksine okul baya soğuktu
Ahmet Destereci - Bolu 5 yıl önce
Bugün saat 10.00'da başlayan "Kamu Personeli Seçme Sınavı"na katılan adaylara ve görevlilere başarılar dilerim.