banner851

banner614

KÜÇÜKLERDEN BÜYÜKLERE MESAJ

Su kaynaklarının hayati önemini vurgulamak ve korunması noktasında farkındalık oluşturmak için her yıl 22 Mart'ta kutlanan Dünya Su Günü, doğanın değerlerine sahip çıkmayı ilke edinen Düzce Doğa Okulları'nda bir kez daha coşkuyla kutlandı.

banner619
Eğitim 22.03.2016, 14:37 24.03.2016, 17:34
765
 Dünya Su Günü dolayısıyla daha bilinçli bir toplum oluşması adına bir çok etkinlik düzenlenirken, özellikle yeni nesil tarafından büyüklere ders niteliğinde mesajlar veriliyor.Çocukların çevre sorunlarına duyarlı ve çözüm üreten sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Doğa Okulları Düzce Kampüsü, her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle 22 Mart Dünya Su Günü’nü kutladı. 


Dünyanın en büyük çevre sorunlarından olan ‘Susuzluk’a karşı bilinçlendirme ve kamuoyu oluşturmak adına düzenlenen organizasyonda, Düzce Doğa Okulları öğrencileri suyun önemini anlatan ve korunması çağrısı yapan birbirinden farklı bir etkinliklere imza attı.


Kutlamalar kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencileri kendi tasarladıkları Dünya Su Günü t-shirtlerini giyerken ellerinde önemini anlatan yazıların bulunduğu dövizlerle su kaynaklarının kıymetinin bilinmesi gerektiğine dikkat çekti.

Uçurtma ve balonlar uçurulan etkinlikte drama, ritm, dans gösterileri yapıldı.

Haber:C.ÜSTÜNERbanner844
Yorumlar (4)
Ilgın yarar 4 yıl önce
Ben de döğa olkullarında okuyarak gerçekte eylenmiştim. Ben okulumdan memnunum .iyiki bu okulda okuyorum !!!1. doğa okulları
Doğa Harikası 6 yıl önce
Düzcemizde böyle bir okul olduğu için çok şanslıyız. İmkanı olan Herkes bu şansı kullanmalı bence. Hem güveni ortam hem sosyal hemde akademik olarak ileri seviye de olan ve düzcemizi ileriye taşıyacak bir okul. Tebrikler doğa ailesi, tebrikler öğrenci ve öğretmenlere
tebrkler 6 yıl önce
Bilinçli birey, bilinçli toplum sağlıklı gelecek demektir. Tebrik ediyorum Doğa ailesini..
Süper Doğa 6 yıl önce
Sevgili Doğa Ailesi mükemmel bir iş çıkartmışsınız ellerinize sağlık