banner851

banner614

KURSİYERLERDEN ÇOCUKLARA AŞÇI ÖNLÜĞÜ

banner619

Düzce Halk Eğitimi Merkezi’nin, Demetevler Mahallesi’nde açtığı biçki dikiş kursuna katılan 28 kursiyer, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda açılan Mutfak Atölyesi’nde eğitim görecek öğrenciler için diktikleri 28 aşçı önlüğünü düzenlenen programla teslim etti.

banner846
Eğitim 10.01.2020, 15:30 10.01.2020, 17:56
820
KURSİYERLERDEN ÇOCUKLARA AŞÇI ÖNLÜĞÜ
banner844


Düzce Halk Eğitim Merkezi’nin, Demetevler Mahallesi’nde açılan biçki dikiş kursu tamamlandı. Biçki dikiş kursuna katılan kursiyerlerden, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda açılan mutfak atölyesinde eğitim görecek 28 öğrenci için aşçı önlüğü dikilmesi istendi. Biçki dikiş kursuna katılan 28 kursiyer eğitim amaçlı aşçı önlüğü dikti ve bu önlükler, Düzce Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Can, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okul Müdürü Mehmet Özdemir, kurs hocası Rafiye Güler, kursiyerlerin katıldığı programla, öğrencilere teslim etti.

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda öğretim gören farklı sınıflarda okuyan 28 öğrenciye aşçı önlüğü diktiklerini belirten Halk Eğitim Merkezi Kurs Hocası Rafiye Güler “Biz Düzce Halk Eğitim Merkezi’ne bağla Demetevler Mahallesi’nde Biçki dikiş kursu açtık. Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Özdemir’in okullarında mutfak Atölyesi açtıklarını belirterek bu mutfak atölyesinde eğitim görecek öğrencilerine mutfak önlüğü dikilmesini istemişti. Eğitim amaçlı olabileceği için biz bu konuyu kabul ettik ve 28 kursiyerimizde 28 öğrencimize mutfak önlüğü dikişini tamamlıyarak önlükleri öğrencilerimize giydirdik. Çok güzel bir çalışma oldu kursiyerlerimize teşekkür ederim” dedi.

Aşçı önlüğünü alan öğrenciler, gelecekte lokanta açacaklarını ve çok yemek yapacaklarını belirtti.


HABER    : Ç.RESULOĞLU
KAMERA : M. AKTÜRK
 

 
 
Yorumlar (0)
19°
açık