banner851

banner955

LGS KAPSAMINDAKİ MERKEZİ SINAV BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan LGS kapsamındaki merkezi sınavın birinci oturumu başladı.

Eğitim 20.06.2020, 10:06 20.06.2020, 11:47
1881
LGS KAPSAMINDAKİ MERKEZİ SINAV BAŞLADI

Düzce'de öğrencilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sınav öncesi el dezenfektanları yapılarak, maske dağıtıldı.

Öğrenciler daha sonra kimlik ve sınav giriş belgeleri kontrol edilerek salonlara alındı.

Bakanlık tarafından yaklaşık 1 milyon 600 bin öğrenci için hazırlıkların gerçekleştirildiği merkezi sınav için öğrenciler, kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi amacıyla sabah saatlerinden itibaren sınava girecekleri binalara geldi.

Bu yıl öğrenciler, sınava öğrenim gördükleri okullarda girdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafeyi sağlayabilmek için okullarda güvenli alanlar oluşturuldu, sınav binaları detaylı olarak temizlendi ve sınıflar dezenfekte edilerek hijyen sağlandı.

Sınav salonlarına öğrenci ve görevliler için tıbbi maske konulurken, bina ve salonların girişlerine el antiseptiği yerleştirildi. Öğrencilerin sınav giriş belgeleri de oturacakları sıralara konuldu.

Öğrencilerin sınavın yapılacağı okulun bahçesine girişleri sırasında en az 1 metrelik (3-4 adım) sosyal mesafenin korunması sağlandı ve yığılma oluşmasını engelleyecek önlemler alındı. Öğrencilerin sağlığı için velilerin, okul bahçesine girmesine izin verilmedi.

Öğrenciler, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde, bekletilmeden okul bina ve salonlarına alındı.

banner844
Yorumlar (2)
vatandaş 2 yıl önce
Sosyal mesafeye bu okulda da uyulmamış
Turhan 2 yıl önce
Sizin yayınladığınız fotoğrafta da görüldüğü gibi okul dış kapısı önünde yığılma yaşandı, çocuklar omuz omuza bahçeye alınmak için sıra bekledi. Benim gittiğim Mustafa Kemal Ortaokulunun önü tam bir rezaletti. Halbuki oku babahçesi tüm öğrencileri sosyal mesafe kurallarına uygun olarak alabilecek kapasitede. Organizasyon yanlış yapılmış
26
açık