banner851

banner955

LGS SINAVI TAMAMLANDI…

Düzce’de 6 bin 8. Sınıf öğrencisinin girdiği Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tamamlandı. Öğrenciler sınavda ter dökerken, aileleri ise okulların önlerinde çocukları için dualar etti. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri il genelindeki okul ve çevrelerinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Eğitim 05.06.2022, 13:33
630
LGS SINAVI TAMAMLANDI…

Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın iki oturumu da tamamlandı. Düzce’de 6 bin öğrencinin gözü artık 30 Haziran'da Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden ilan edilecek sınav sonuçlarına çevrildi. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

Öğrencilerin kendi okulunda girdiği sınav 09.30'da başladı. Öğrencilere çoktan seçmeli 90 soru soruldu. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu ve 75 dakika yanıtlama süresi verildi.

İkinci oturum ise 11.30'da başladı ve 12.50'de sona erdi. Matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 sorunun yöneltildiği ikinci oturumda öğrencilere 80 dakika süre verildi.

İki sınav oturumu arasındaki 45 dakikalık zaman diliminde öğrenciler, okul bahçelerine çıkarak ihtiyaçlarını giderdi.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, il genelinde sınavların yapıldığı okul ve çevrelerinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Yorumlar (1)
Ertuğrul 4 hafta önce
Türk version Taliban
18
açık