banner851

banner614

LİSELERDE İKİNCİ NAKİL DÖNEMİ

banner619

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında öğrenci alan liseler için ilk nakil dönemi 21 Ağustos’ta bitti. Sonuçlar, 24 Ağustos’ta açıklanacak. Ayrıca hala istediği okula girememiş olan adaylar için, yine 24 Ağustos’ta ikinci dönem nakil tercihleri başvuruları da başlayacak. Bu tercihler, 28 Ağustos’ta sona erecek. Son olan üçüncü dönem ise 31 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

banner846
Eğitim 23.08.2015, 16:24
2606
LİSELERDE İKİNCİ NAKİL DÖNEMİ
banner844
Açık liseye yerleştirilenler, bulundukları okuldan memnun olmayanlar ile özele geçmek isteyenler için yapılan nakil sürecinin ilki, 21 Ağustos’ta bitti. Sonuçlar ise, 24 Ağustos’ta ilan edilecek. İlk nakil döneminde hala istediği okula giremeyen öğrenciler için, iki nakil dönemi daha yapılacak. İkinci dönem başvuruları 24-28 Ağustos, üçüncü döneminkiler ise 31 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında alınacak. 7 Eylül’de ise nakiller sona erecek. Üç kez yapılan nakillerde de açık lisede kalan öğrenciler için 7-10 Eylül tarihleri arasında il ve ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarınca son kez nakil gerçekleştirilecek.
HER DÖNEMDE ÜÇ TERCİH HAKKI OLACAK
Her dönemde öğrenciden üç tercih alınacak. Tercih listeleri herhangi bir ortaokul müdürlüğünden onaylatılabilecek. Başvurularda boş kontenjan şartı aranmayacak. 10 Temmuz’dan sonra öğrenci kaydedemeyen yabancı ve Türk özel okullardaki boş kontenjanlar için yeni kayıt dönemi de 17 Ağustos'ta başlamıştı. Kayıt yapabilmek için okulların açıkladığı taban puanlar gözüne alınacak. Devlet lisesi tercih döneminde ‘özel okula kayıt yaptıracağım’ seçeneğini işaretleyerek tercih yapmayan öğrencilerin de 11 Eylül’e kadar okullarına kayıt yaptırması gerekiyor. Bu tarihe kadar kayıt yaptırmayanlar otomatik olarak açık liseye gönderilecek.
Yorumlar (1)
Veli 6 yıl önce
çocuk,7sınfta başladı hocalar sınıf içi notları düşük vermeye kendi çoçukları fen liselerinde millieğitim sınıfta kaldı denetleyen yok...tercih yapmanın anla mı yok hocalar ayarlıyo...
18°
açık