banner851

banner614

MARKA YARIŞI BAŞLAYACAK

Okullara kıyafet serbestliği getirildi ancak işin maddi yükü veliyi kara kara düşündürüyor. Zira marka yarışına giren çocukların hali ne olacak. Kimi veliler yeni karardan memnun, kimileri ise, “ öğrenci olduğu belli olmalı” diyor.

banner619
Eğitim 30.11.2012, 16:21
333
MARKA YARIŞI BAŞLAYACAK

MEB sürpriz bir kararla okullardaki kıyafet zorunluluğunu bitirdi. Bundan böyle isteyen istediği gibi giyinebilecek.

Okullarda kıyafet serbestliğine öğrenciler ne kadar çok sevindiyse veliler o kadar çok endişelendi. Çünkü çocuğuna iyi kıyafetler alan da olacak alamayan da.

Velileri endişelendiren çocuklar arasında marka yarışının yaşanacağı. Veliler, bazı ailelerin çocuğuna her gün ayrı kıyafet giydirecek imkanı olmadığı söylerken, kimi ise çocuklar arasında rekabet yaşanacağını savunuyor.

Kimi veliler, çocukların öğrenci olduklarının belli olması gerektiğini dile getirirken, yeni uygulamanın başlamasıyla çocuklar arasında sorun yaşanacağı görüşündeler.

Velilerin çoğu ekonomik yönden ailelere külfet getireceği yönünde bu kararı uygun bulmazken, kimi veliler ise tek tip forma yerine serbest kıyafetin daha uygun olacağı görüşünü savundular.

Velilerin çoğunluğu bu kararı gereksiz bulurken, gelecek yıl uygulamaya konulacak olan serbest kıyafet uygulamasının en çok velileri zor duruma düşüreceği tartışılmaz bir gerçek.

Haber; H. İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)