banner851

banner614

MEM GERİ ADIM ATTI

banner619

Düzce'de 4+4+4 yasası kapsamında bazı okulları ilkokul-ortaokul olarak ayırma çalışmalarına başlayan Milli Eğitim Müdürlüğü konunun basında yer alması sonrası bilgi edinmek isteyen velililerin yoğun talebi üzerine geri adım attı. Okulları belirlemek için oluşturulan 13 kişilik komisyon dağıtılırken ilerleyen günlerde yeni bir komisyon oluşturulacağı bilgisine ulaşıldı.

banner846
Eğitim 23.05.2012, 12:31
199
MEM GERİ ADIM ATTI
banner844

4+4+4 yasası kapsamında ilköğretim okullarını ilkokul-ortaokul olarak ayırma çalışmaları başladı.
2012-2013 eğitim öğretim yılına yetiştirilecek uygulama ile ilgili çalışmaların Düzce'de de başladığını geçtiğimiz günlerde gündeme taşımıştık. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü kurduğu 13 kişilik komisyonla 2012-2013 eğitim öğretim yılında ilkokul-ortaokul olarak ayırılacak okulları belirleme çalışmalarına başlamıştı. Ancak çalışmalar hakkında basına yer alan haberlerle ilgili eğitim camiasında kaos yaşandığı ve özellikle velilerin hangi okulların dönüşüme uğrayacağı konusunda valilik ve milli eğitim müdürlüğüne akın ettiği duyumu alındı.
 
Yaşanan kaos sonrası Milli Eğitim Müdürlüğü'nün oluşturduğu 13 kişilik eğitim komisyonunu lav ettiği öğrenilirken ilerleyen günlerde sil baştan yeni bir komisyon oluşturalacağı bilgisine ulaşıldı.
Böylelikle yeni komisyon hangi okulların dönüşüme uğrayacağı konusunda çalışmalara kaldığı yerden devam edecek ve  ilkokul-ortaokul olarak  ayrılacak okullar belli olacak.

Yorumlar (0)