banner851

banner614

MEM’DE YGS TOPLANTISI

banner619

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2012 yılı YGS Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Vali Vasip Şahin, başkanlığında yapılan toplantıda okulların başarı durumu değerlendirilirken, daha yüksek başarı için neler yapılması gerektiği masaya yatırıldı.

banner846
Eğitim 11.05.2012, 11:04
215
MEM’DE YGS TOPLANTISI
banner844

Nisan ayında yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'nın değerlendirilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir toplantı düzenlendi. 
 
Milli Eğitim Toplantı Salonu'ndaki değerlendirme toplantısı Vali Vasip Şahin, eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker ve okul yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Şahin, Düzce’nin geçtiğimiz yıllara oranla daha iyi bir seviyede olduğunu ve belirlenen hedefe hızla ilerlediklerini dile getirdi.
 
Hedefe Hızla İlerleyen Bir Düzce Var
 
Şahin, “Yapılan YGS sınavlarının ardından yapılan bu toplantıda eski sınav ile şimdiki sınavı karşılaştırmak istedik. Daha iyi bir çalışma sistemi oluşturabilir miyiz onu konuşalım dedik. Okullardaki çalışmalara ekstra daha neler katabiliriz bunu konuşacağız. Türkiye sıralaması henüz açıklanmadı. Fakat ben düşünüyorum ki geçen seneye göre daha kötü bir sıralamada değiliz. Bir hedefimiz vardı. Bu hedefe hızla ilerleyen bir Düzce var. Verimli çalışmalar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Vali Şahin’in açıklamasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Yorumlar (0)