banner851

banner614

MESLEK LİSELERİNDEN ÖNEMLİ BAŞARI

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı bilginin rekabet gücünü arttırmayı hedefleyen program kapsamında Düzce’den projeye katılan okullar önemli bir başarı elde ederek 2 milyon 726 bin 71 TL destek kazandılar.

banner619
Eğitim 27.07.2018, 11:32 27.07.2018, 14:45
1114

İmalat sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki eğitimin geliştirilmesi yoluyla bilginin rekabet gücünü arttırmayı hedefleyen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın “İmalat Sanayisine yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında Düzce’den projeye katılan 6 mesleki ve teknik eğitim okulu önemli bir başarıya imza attı.

Başarılı olan mesleki ve teknik eğitim okullarımız ve projeleri şu şekilde oluştu:

“Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Vizyonumuz Brode Tasarlamak Misyonumuz Marka Olmak Projesi. Düzce Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Çağdaş Eğitime Giden Yolu Simülatörlerle Donatıyoruz Projesi. Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Endüstri 4.0 İçin Güçlü Mesleki Eğitim Projesi.  Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Mektepli Kadın Şefleri İmalata Hazırlıyoruz Projesi. Gölyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Gölyaka Mesleki Eğitimle Uzmanlaşıyor, İstihdama Kavuşuyor Projesi. Cumayeri Çok Programlı Anadolu Lisesi; Cumayeri'nde Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi.”

Düzce’den projeye katılan okullar maddi olarak da önemli bir başarıya imza atarak 2 milyon 726 bin 71 TL mali destek kazanmayı hak ettiler.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (5)
Kenan Ercan 3 yıl önce
Teknik ve Endüstri Meslek liselerinin şartlarının iyileştirilmesi gerekmektedir. ‘Meslek lisesi memleket meselesidir’ proje ekiplerini tebrik ederim
vatandaş1 3 yıl önce
Yanlış sayılmış galiba, 6 değil 8 projeye destek verdiler.
veli 3 yıl önce
Ayrıca Düzce Borsa İstanbul Meslek Lisesinin 5.500.000 bütçeli Düzce Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkezi projesinin kabulü için son aşamaya gelindiğini duydum
Meslek liseli 3 yıl önce
Ülkemizin üretim sorunu var buda Meslek lisesi ile çözülür her mahalleye imam hatip lisesi açarak değil...
vatandaş 3 yıl önce
valla tebrik ederim bence düzceyi bu arkadaşlar yönetsin mevcutlardan daha çok katkı sağlamışlar