banner851

banner955

Meslek Lisesi Mezunlarının Yüzü Gülecek

MEB,TOBB'den görüş alarak firmaları, okul sanayi işbirliğine ve meslek okulu muzunu istihdam etmeye özendirecek yasal düzenlemeye hazırlanıyor.

Eğitim 08.07.2008, 09:52
203
Meslek Lisesi Mezunlarının Yüzü Gülecek

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden görüş alarak firmaları, okul sanayi işbirliğine ve meslek okulu muzunu istihdam etmeye özendirecek yasal düzenlemeye hazırlanıyor.

Bakanlık, Türkiye Odalar Borsalar Birliğin'den görüş alarak firmaları, okul sanayi işbirliğine ve meslek okulu mezunu istihdam etmeye özendirecek yasal düzenlemeleri hayata geçirecek. Bakanlık ayrıca mesleki ve teknik eğitimin imajını da artırmayı planlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği, bu amaçla sektörel ve bölgesel ihtiyaç analizi yapmayı planlarken, çıraklık konusunda da arz- talep bilgi sistemi kuracak.

Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu çalışmalar kapsamında ise meslek öğretimi de sözleşmeli idarecilere devretmeyi planlıyor. Bu amaçla. Mesleki öğretimde sözleşmeli idareci ve öğretmen uygulamasına pilot okullarda başlatılacak. Bu kapsamda öğretim programlarının süreleri de yeniden gözden geçirilecek.

Yorumlar (0)