banner851

banner955

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN HUMMALI ÇALIŞMA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Kütüphanesiz okul kalmayacak’ projesi kapsamında Düzce’deki okulların kitaplık ihtiyaçları Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretilmeye başlandı.

Eğitim 27.11.2021, 14:42
529
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN HUMMALI ÇALIŞMA

Düzce’de maske ve hijyen malzemesinin yanı sıra kitaplık ve çalışma masası üretimine de başlayan meslek lisesi öğrencileri, kentte kütüphanesiz okul kalmaması için yoğun çalışma yürütüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında yılsonuna kadar Düzce’deki 40 okula kütüphane yapılması hedefleniyor.

Bu kapsamda çalışmalara başlayan Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi metal teknolojileri ve mobilya iç mekan tasarımı bölümünde öğrenim görmekte olan öğrenciler, öğretmenleri gözetiminde kütüphaneler için gerekli olan kitaplık, çalışma masası ile bu ürünlerin metal ve ahşap aksamlarını üretiyor.

Okulda aldıkları teorik eğitimleri atölyelerde beceriye dönüştüren öğrenciler, mesleki tecrübe edinirken harçlıklarını da kazanıyor. 40 okulun kütüphanesinin kısa bir süre içinde tamamlanıp teslim edilebilmesi için Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ahşap ve metal atölyesinde üretim çalışmaları hızla devam ediyor.

(İHA)

Yorumlar (4)
Aygül Demir 1 yıl önce
Harikasiniz gençler gurur duyuyoruz sizinle
Aygül Demir 1 yıl önce
Harikasiniz gençler gururluyuz
Vatandaş 1 yıl önce
Düzeye Büyük bir kütüphane istiyoruz arkadaş. Düzce'de kütüphane yok, sosyal aktiviteler yok. halk eğitim merkezi bomboş. GENÇLER İÇİN NE YAPILIYOR, GENÇLER NASIL SOSYALLEŞSİN, BU GENÇLER HANGİ ALDIĞI HİZMETE OY VERSİN!
Duzce 1 yıl önce
Boşa masraf isteyen istediği zaman istediği bilgiye internetten ulaşiyor
Yeni Sayımız