banner851

banner614

"MESLEKİ VE TEKNİK" İBARESİ KALKTI

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Konuralp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Konuralp Anadolu Lisesi'ne dönüştürüldüğünü açıkladı.

banner619
Eğitim 28.06.2018, 12:34 28.06.2018, 16:50
1910

Düzce'de yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlıklar kapsamında okullara yönelik revizyon sürüyor. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 12 derslikte 308 öğrencinin eğitim gördüğü Konuralp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, teknik lise olmaktan çıkarıldı. Artık düz anadolu lisesi olarak eğitim hizmeti verecek.

Konuya ilişkin Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Konuralp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konuralp Anadolu Lisesi'ne dönüştürülmüştür. Okulumuz 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında 68 öğrenci kontenjanı ile öğrencilerini beklemektedir." ifadelerine yer verildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (6)
Ritimci Fikret 3 yıl önce
Güzel fikir hayırlı olsun. Düzcede yeterince her okuldan var. Birde üniversitenin civarına ilk orta lise yapılırsa çok iyi olur. Yer var öğrencide var. Dolar taşar iyi olur. Sayın valim.... :)
alt yapı 3 yıl önce
meslek liselerinde alt yapı fazlasıyla vardır ayrıca gidip görmenizi tavsiye ederim. Düzce valisini de Eğitime olan bakış açısı ve desteği nedeniyle tebrik etmek lazım. bu kadar proje üreten bir vali gelmedi düzceye
merak etmeyin 3 yıl önce
merak etmeyin düzcede 8. sınıftan mezun olan öğrencilerin ihtiyacını karşılayacak düzeyde meslek lisesi var. anadolu lisesine dönüşmesi olumlu bir gelişme. sırf eleştirmek için eleştirmeyin bence
Ali 3 yıl önce
Değiştirirken gerekli altyapı düşünülüyormu acaba,yaptım oldu bitti
Konuralp Bey 3 yıl önce
Lafta meslek lisesi memleket meselesi.
Konuralpin artık profesör yetiştirebilmesi önünde engel kalmadı desenize
Meslekci 3 yıl önce
Meslek lisesini kapatınca elimize ne geçiyor.meslegi olmayan üniversite okumak zorunda kalan düz lise mezunu...