banner851

banner614

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde alınan tedbir ve kısıtlama kararları nedeniyle yapılamayan yüz yüze eğitimin haziran ayından itibaren telafisine başlanacağını duyurdu.

banner619
Eğitim 26.05.2021, 16:56 26.05.2021, 18:24
2393

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınının etkilediği alanlardan biri de eğitim oldu. Salgının başından bu yana yayılım hızını düşürmek amacıyla alınan tedbir ve kısıtlama kararları nedeniyle kısa süreli uygulamalar dışında yüz yüze eğitim yapılamadı. Bu süreçte eğitim-öğretim faaliyetleri EBA TV ve eba.gov.tr internet adresinden çevrimiçi olarak yürütüldü.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının yavaşlamasıyla birlikte yeniden başlaması beklenen yüz yüze eğitim öncesi telafi uygulaması hazırlıklarının tamamlandığını ve haziran itibariyle başlanacağını duyurdu.

TELAFİ SÜRECİ BAŞLIYOR

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle; akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız. Haziran ayı itibarıyla başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak" ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)