banner851

banner614

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YİĞİT BAŞKANLIĞINDA ÖNEMLİ TOPLANTI

COVİD-19 salgını döneminde uzaktan sürdürülen eğitim öğretimde 6 Eylül’de yeniden tam zamanlı yüz yüze eğitim başlıyor. Düzce’deki okullarda hazırlıklar son sürat devam ederken Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında hazırlık toplantısı düzenlendi.

banner619
Eğitim 25.08.2021, 11:00 25.08.2021, 16:29
806

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde sekteye uğrayan ve 6 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında video konferans yöntemiyle müdürlük yöneticileri,  ilçe milli eğitim müdürleri ve eğitim öğretim hizmetlerinden sorumlu şube müdürleriyle hazırlık toplantısı yapıldı.

286 OKUL BELGESİNİ ALDI

Toplantıda yüz yüze eğitim öncesi okullarda alınması gereken tedbirler, okulların eğitim öğretime hazırlanma sürecinde yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Müdür Yiğit, yaz tatili süresince okullardaki gerekli denetimler yapıldığını, Düzce’de bulunan 286 okul/kurum müdürlüğünün 'Okulum Temiz Belgesi' alarak salgın sürecinde eğitim öğretim yılına hazır hale geldiğini söyledi.

‘TAKİBİNİ HASSASİYETLE YAPIN’ TALİMATI

Yüz yüze eğitime başlayacak okulların girişlerine ve ortak kullanım alanlarına maske kumbaralarının konulması gerektiğini belirten Yiğit, gerekli çalışmaların okul/kurum müdürleri tarafından yürütülerek, takibinin hassasiyetle yapılmasını istedi. Öğrencilerin okula uyumlarının etkin bir şekilde sağlanması için uyum eğitimi uygulamalarının belirlenen esaslar çerçevesinde yürütülmesinin önem arz ettiği vurgulanan toplantıda; öğretmenlerin alan zümre toplantılarının ve öğretmenler kurul toplantılarının okullar açılmadan önce yapılmasıyla ilgili konular konuşuldu.

MASKE ÜRETİMİ İÇİN KURSLAR AÇILACAK

Bulaş riskini azaltmak için halen hayati önemini koruyan maske konusunun da masaya yatırıldığı toplantıda halk eğitimi merkezlerinde maske üretimi kurslarının açılması, maske üretimi konusunda sıkıntı yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması, tek kullanımlık ve yıkanabilir kumaş maske üretimlerinin devam etmesi gerektiği belirtildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (2)
Teknik Anadolu 1 ay önce
Hocam bu bakanlık ziya hocayi harcadı , su an bana biri teklif etse kabul etmeyeceğim 2 bakanlık olur biri MEB diğeri sağlık kandırmayalım birbirimizi lütfen okul müdürleri sosyal medyayı öğrenciden çok takip ediyor okul müdürü olmuş magazinci öğretmen zaten 2 yıldır gevşek halde öğrenci lieseye girmiş olan bu sene lise mezunu pandemiden ortaokul çocuğu lise mezunu oldu eğitim yerle bir siz baslasaniz ne olur baslamazsaniz ne olur .. online derse devam zorumnlu yapacaksın kimsenin başi aglamassin
Ogretmen 1 ay önce
Yeni bakan iş yapmaktan cok virrinci olup, tribün ve sosyal medyaya çalışan müdürleri liyakatli kişilerle değiştiriyor.Cogu il müdürü yakında değişir.