banner851

banner614

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN AÇIKLAMA!

banner619

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, katıldığı bir programdaki sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten bir açıklamada bulundu. Yiğit, “Toplumumuzu derinden sarsan böyle vahim bir olay karşısında bu toplumun bir ferdi, bir baba ve bir eğitimci olarak asla merhum kızımızı kasteden bir ifadede bulunmadım.” vurgusu yaptı.

banner846
Eğitim 06.12.2019, 15:29 10.12.2019, 02:12
2526
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN AÇIKLAMA!
banner844

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Aralık 2019 tarihinde Düzce Merkez Şükran Sedat Şenkardeşler Ortaokulu’nda düzenlenen programdaki konuşması sırasında "Ordu'da bir olay yaşandı. Bir üniversite öğrencisi gencecik bir kız hayatını kaybetti. Burada tabii ki, bu olayı gerçekleştiren suçlu bir insan var. Ama olayın da çok değişik boyutları var..." şeklindeki sözlerinin yanlış anlaşıldığını vurguladı.

“Bir eğitimci olarak bu acının yaşanmasına sebep olan “insan” olarak nitelendirdiğimiz şahsın yetiştirilmesinde toplum olarak hepimizin rolü vardır”
Toplumu derinden sarsan böyle vahim bir olay karşısında bu toplumun bir ferdi, bir baba ve bir eğitimci olarak asla cinayete kurban giden 20 yaşındaki Ceren Özdemir’i kastetmediğinin altını çizen Yiğit, “Ülkemizde özellikle son zamanlarda yaşanan kadın cinayetlerinin bir yenisine de toplum olarak tanıklık etmiş bulunuyoruz. Bu elim olayı gerçekleştiren ve bir suç makinesine dönüşen de bir insandır. Bu yaşanan acı hepimizin acısıdır. Ancak sadece üzülmekle kalmamamız gerekir. Bir eğitimci olarak bu acının yaşanmasına sebep olan “insan” olarak nitelendirdiğimiz şahsın yetiştirilmesinde toplum olarak hepimizin rolü vardır. Konuşmamın tamamı değerlendirildiğinde de anlaşılacağı üzere çocuklarımızı çift kanatlı olarak yetiştirmemiz gerekmekte. Yani çocuklarımızı hem bilimsel anlamda yetiştirmemiz hem de bizleri millet olarak bir arada tutan gelenek, görenek, ahlaki değerler, merhamet, vicdan, iyilik vb. konularda da eğitimlerini tamamlamamız gerekir. Merhum kızımız Ceren Özdemir’e Allah’tan rahmet diliyor, tüm toplumumuzun da başı sağ olsun diyor, saygılarımı sunuyorum.”

“Çocuklarımızı her yönü ile çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor”
Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, konuşmasının tamamı şu şekilde: “Çocuklar hem bilimsel olarak mesleki açıdan geliştirebilmek hem de onları iyi bir çocuk iyi bir insan yapabilmek. Çok olumsuz şeyler yaşıyoruz görüyorsunuz. En son Ordu’da bir olay yaşandı. Bir üniversite öğrencisi gencecik bir kız hayatını kaybetti. Burada tabii bu işi gerçekleştiren bir suçlu insan var ama olayında çok değişik boyutları var. Dolayısıyla biz çocuklarımızı her yönü ile çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Bu çalışmalar bu yönüyle çok önemli. Bilimsel olarak çocuklarımızı yetiştirmek önemli ama gelecekte belli bir noktaya geldiğinde yeni keşifler yaptığında acaba insanlığa faydalı şeyler mi üretecek yoksa yarın büyük bir parayla karşılaştığında bu becerisini insanlığa zarar veren bir işe mi yönlendirecek? Dolayısıyla böyle çift kanatlı yetiştirdiğimizde hem o şekilde yükselecek hem de insani olarak yükselecek. Böylelikle insanlığın yararına bir çocuk yetiştirmiş olacağız. Tabii bu çift kanatlılık noktasında bizlere öğretmenlere çok büyük görevler düşüyor.”

Yorumlar (21)
Kizinca kizdi diyorlar 2 yıl önce
Diger yerel medya yemin mi etmis isine gelmeyen yorumlari yayinlamamaya.Sonra yerel medya tarafsiz diyorlar.Haberi ver yorumlama hakkini istedimlerine ver
YERSEN TARAFSIZ MEDYA.
Eğitilemez! 2 yıl önce
Cinayet Eğitimsizlikle ilgili degil sayin müdürüm; adalet mekanizmasinin yetersizliği ile ilgili.
burhanettin 2 yıl önce
bence de müdür bey olumsuz bir şey söylememiştir. sadece yanlış anlaşılmıştır.aksi mümkün değil kızımıza Allah tan rahmet diliyorum.
Müdür 2 yıl önce
Müdüre bu olayda haksıslık yapılıyor.Ama şu da bir gerçekki siyasi referansla gelen ehliyet ve liyakat sahibi(!) biri.Faaliyet diye sunulan cogu sey -mis gibi isler.Tribune yonelik reklam işleri maalesef.il gereksiz proje coplugu oldu.
Tayyar 2 yıl önce
Bu mevkide duran kişiye bak bide kişiliğine bak yazıklar olsun
Düzceli 2 yıl önce
Öğretmenin çocuk yetistirmede ki rolünün anlatmasından bu yorumu çıkarmayı nasıl başarıyorlar. Hayret
yorumlar nedenyayınlanmaz 2 yıl önce
Çamuru at sonra yoruma kapat haberi bu habercilik değil.Diğer yerel siteleri geçtim zaten niyet belli de öncü neden yayınlamaz.kasıtlı olarak yapılan bir haber ve sankı birileri hazırda bekliyormus gibi saldırıya gectiler.Yok çocuklar camiye gönderiliyormus yok inanç demiş SİZİN DERDİNİZ NE DERDİNİZ
Cevap vereyim dinle probleminiz var
Gürol 2 yıl önce
Delinin biri(oksijen medya) bir iftira attı ortaya, kırk akıllı çıkarmaya çalışıyor, haberlerinin altına yazdığımız yorumları da yayınlamıyorlar. İstiyorlar ki Milli Eğitim Müdürümüz bunların boş işleriyle uğraşsın. Bunlar boş adamlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
hafif yağmur