banner614

MİLLİ EĞİTİM VE VALİLİK SON KARARI VERECEK

banner619

Koronavirüs salgınının hızla yayıldığı ve vaka sayısının 14 bine yaklaştığı Düzce’de beklenen oldu. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan kararla yarından itibaren okul öncesinde uzaktan eğitime geçilmesi bekleniyor.

Eğitim 30.11.2020, 10:58 30.11.2020, 11:11
3452
MİLLİ EĞİTİM VE VALİLİK SON KARARI VERECEK
banner785

Düzce’de 1 Aralık 2020-4 Ocak 2021 arasında resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretimin uzaktan yapılmasına yönelik bugün karar alınması bekleniyor.

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığınca, 4 Ocak'a kadar il veya ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından, yüz yüze eğitim yapılan okul öncesi eğitim kurumlarında uzaktan eğitim kararı alınabileceği bildirildi.

Bu doğrultuda koronavirüs salgınının hızla arttığı Düzce’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Valilik makamıyla yapacağı görüşme sonrası eğitim ve öğretimde uzaktan eğitime geçilmesi yönünde karar almasının kuvvetli ihtimal olacağı öğrenildi.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iki yazı gönderildi

Öte yandan Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlğü’ne, Genel Müdürlüğe bağlı okul öncesi kurumlarda "Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi" ve "Uzaktan Eğitim"e ilişkin iki yazı gönderildi.

"Okul Öncesinde Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi"ne ilişkin yazıda, resmi ve özel örgün eğitim ile hayat boyu öğrenme kurumlarındaki tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerine, 4 Ocak’a kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği ancak anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacağı anımsatıldı.

"Okul Öncesinde Uzaktan Eğitim" sürecine ilişkin yazıda da çocukların, eğitim etkinliklerinde bir yetişkinin desteğine ihtiyaç duymaları ve ekran karşısında uzun süre kalmanın onların gelişimlerine olan olumsuz etkileri de düşünülerek okul öncesi eğitim kurumlarındaki çocukların öğretmen rehberliğinde yüz yüze eğitime devam etmelerinin öncelikle tercih edildiği belirtildi. Kovid-19 salgınının seyri ve diğer zaruri nedenlerle okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim yapılamaması halinde, bu eğitim kademesine özgü olacak şekilde uzaktan eğitim yönteminin belirlenmesine ihtiyaç duyulduğu aktarılan yazıda, uzaktan eğitimde dikkat edilmesi gereken hususlar sıralandı.

Günlük eğitim akışlarında bir etkinlik 20 dakikayı geçmeyecek

Buna göre, uzaktan eğitim yapılması halinde, öğretmenler, ailelerle bire bir, telefonla, çevrim içi gruplar kurarak veya mektup gibi bir yöntemle iletişim kuracak. Her öğretmen, güne başlama, oyun, beslenme, temizlik, etkinlik ve dinlenme sürelerini de içerecek şekilde çocukların ev ortamında yapabileceği özellikte günlük eğitim akışlarını 6 etkinlik saati olarak hazırlayacak. Günlük eğitim akışlarında bir etkinlik saati 20 dakikayı geçmeyecek. Bunun yanı sıra ailelerin imkanlarına göre, günlük eğitim akışlarının mümkünse günlük, değilse haftalık olarak en uygun iletişim araçları (EBA, telefon, iletişim grupları, e-posta veya mektup) kullanılarak ailelere ulaştırılacak ve etkinliklerin yapılması konusunda ailelere rehberlik edilecek. TRT EBA İlkokul kanalında yayınlanan okul öncesi etkinlik kuşağının çocuklar tarafından takip edilmesinin ve ailelerin Temel Eğitim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan Erken Çocukluk Eğitim Takvimi ile diğer yayınlardan yararlanması sağlanacak.

Yorumlar (4)
Düzceliiii 2 ay önce
Yüzyüze eğitime devam edilsin zaten bizim çolugumuz çocuğumuz yok dime.Okul öncesi öğretmenleri robot.Adaletsiz bir eğitim sistemi.
Foozi 2 ay önce
Okullara resmi yazı gelmesini bekliyoruz .Okullarda vakalar artmaya başladı ama hala valimız onay vermedi
Düzceli 2 ay önce
İnşallah....Vaka sayısının Düzce de arttığı şu günlerde orada çalışanlarında sağlığını tehlikeye atıyoruz..Aileler de lütfen 1 ay idare etsinler artık..Artık sağlığımız tehlikede..
Gürbüz 2 ay önce
umarım böyle saçma sapan bir karar almazlar
-3°
kar yağışlı