banner851

banner955

MÜDÜR YİĞİT’TEN SERZENİŞ

Türk Astronomi Derneği (TAD) ve Düzce Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM işbirliğinde düzenlenen ve bugün sona eren Astronomi Şenlikleri kapanışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, kurum olarak yaptıkları ve zoraki olarak görülen eğitimlerin aksine bu etkinliğin büyük bir ilgiyle takip edildiğine vurgu yaptı.

Eğitim 04.06.2017, 13:44 04.06.2017, 16:46
2518

Düzce Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilim ve Sanat Merkezi ve Türk Astronomi Derneği (TAD) ve Düzce Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından düzenlenen Astronomi Şenlikleri bugün itibariyle sona erdi.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'nde açılışı yapılan şenliğe, Türkiye'nin farklı üniversitelerinden akademisyen ve lise düzeyinde eğitim veren sosyal bilgiler ile fen bilgisi öğretmenleri katıldı. 500 öğrenci ve 116 öğretmeni astronomi ile buluşturmayı amaçlayan şenlikte özellikle öğretmenler gök bilimi hakkındaki sunumları takip ederek oluşturulan sistem ile uzayda gezinti yaptı. Bugün ise düzenlenen kapanış töreni ile Astronomi Şenlikleri son buldu.

“Desteği olan herkese teşekkür ediyorum”
BİLSEM Müdürü Kenan Göktepe, şenliğin düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür ettiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz bu çalışmalara girişirken sonuçta belirli bir giderimiz, masraf ve bütçemiz destek almamız gereken kurumlarımız oldu. Bunlar için öncelikle Düze Valiliğimize, il milli eğitim müdürümüze ve belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu projenin başlangıçtan onayına, maddi desteklerine kadar hep arkamızda oldular.”
“Bizim yaptığımız eğitimlere aynı ilgiyi göremiyoruz”

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, müdürlük olarak yapılan etkinliklere gösterilmeyen ilginin bu şenliğe gösterilmesine sitem ettiği konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

“3 gün süren öğretmenlerimize yönelik astronomi eğitimini tamamladık. Ben de dün akşam gözlemine katıldım. Şunu gördüm ki öğretmenlerimiz çok heyecanlı öğrenme noktasında bu beni çok mutlu etti. Bizim birtakım yaptığımız eğitimlerde aynı merakı göremiyoruz. Sanki zoraki yapılmış gibi durumlar yaşanıyor ama buradaki eğitimlerde öğretmenlerimiz çok mutluydular. Mutlu oldukları için de eminim çok şey öğrendiler. Buradaki başarıyı sağlayan hocalarımıza teşekkür ediyorum.”

Protokol tarafından yapılan teşekkür konuşmalarının ardından seminere çeşitli üniversitelerden gelerek destek veren akademisyenlere teşekkür plaketi ve hediye takdim edildi.

banner844
Yorumlar (13)
Yazmadan düşünmek gerek 5 yıl önce
Astronomi dünyanın en eski bilimlerindendir. Bu sebeple böyle köklü ve önemli bir bilimi gereksiz görmek uygun değildir. Uğur Mumcu'nun da dediği gibi "Ülkemizin en önemli sorunlarından biri bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır." ...
Hocalar kim 5 yıl önce
Bırakın bu işleri de gelen hocalara kaç para verdiniz.İyi araştırdınız mı gelen hocaları.
Yetkililere 3 5 yıl önce
Bunlara harcadığınız paraları okulların fiziksel ve eğitsel koşullarını iyileştirmeye harcarsanız daha sağlıklı olurdu.O hocalar öyle az paralara gelmez.Medyada çok ses bulan ama içi boş icraatlar yerine eğitimin gerçek sorunlarına dokunun
Yetkililere 2 5 yıl önce
Okullara 2 hafta kala ders yapmayıp, öğrencilere okula gelme diyen idareci ve öğretmenlere ahlak eğitimi verin.Her şeyi gösteriş,reklam ve şova boğan yetkilere gerçeklerle yüzleşme eğitimi verin
Aa 5 yıl önce
Kesinlikle. Astronomi meraklısıyım ama öğrencilere açık vs haberleri olduğu için gitmedim. Basında, etkinlikle ilgili servis edilen haberleri okusunlar.
Astronomi eğitimi 5 yıl önce
Astronomi eğitimi alan düzceli öğretmenler düzceyi ilk üçe sokacak.))Astronomi üst bir uzmanlık alandır, öğrenciler için de öğretmenler içinde şu aşamada çok gerekli değil.Gerçek ihtiyaçlara yönelin derim..Bu işlerin faydası yok, reklam..
Aile eğitimi 5 yıl önce
Her öğretmen bu konuda çocuğuna rehberlik yapacak kadar bilgiye sahiptir.Öğretmenler çocuklarına bilgi versin çok zayıf gerekçe..Diğer ailelere ulaşabiliyor musunuz bu önemli..
Önce aile eğitimi 5 yıl önce
Bu eğitimler öğretmenlerin daha donanımlı hale gelmesini amaçlayan eğitimler. 2 günde hiç bir öğretmen gök bilimci olmaz ancak çocuklara ek bilgiler sağlayabilir. Zaten insanlar her şeyi gereksiz görmese çocuklarına daha çok destek olur.
Müdür 5 yıl önce
Parayi verdikten sonra her mudur okulu ile organize olup yapar . Yeterki mem destek versin
Ogretmen 5 yıl önce
Yani bi is yapmis kenan mudur her haberde para demis. Valla koltugunun hakkini vererek konussaydi ii olurdu. Bu kadarda simitci taklidi yapilmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız