banner851

banner614

MÜHENDİSLİĞE ÖNEMLİ KATKI

banner619

Düzce Üniversitesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Mühendislik Araştırmaları Sempozyumu (INERS'19) gerçekleştirilen bilimsel içerikli oturumların ardından sona erdi. Sempozyum, mühendislik alanlarına ilişkin yeni bakış açıların geliştirilmesine katkı sağladı.

banner846
Eğitim 11.09.2019, 10:37
567
MÜHENDİSLİĞE ÖNEMLİ KATKI
banner844

Düzce Üniversitesi’nde düzenlenen 3.Uluslararası Mühendislik Araştırmaları Sempozyumu (INERS'19) sona erdi.

Mühendislik alanlarındaki geçmiş deneyimleri, yeni gelişmeleri ve araştırma sonuçlarını içeren bildirilen paylaşıldığı sempozyum, dünyanın dört bir yanından ilgili çalışma alanlarında önde gelen uzmanları, araştırmacıları, mühendisleri, bilim adamlarını ve lisansüstü öğrencileri buluşturdu.15 farklı başlık altında 10 farklı ülkeden gelen 200’ün üzerinde tam metin içerisinden 160 tanesinin bildirilerde sunulmak üzere kabul edilen sempozyumda, Düzce Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki farklı salonlarda birçok oturum gerçekleştirildi.

Tüm mühendislik alanlarına ilişkin güncel bilgiler, araştırmalar, birikim ve tecrübelerin paylaşıldığı sempozyumda, dünyadaki farklı üniversitelerden alanında uzman konukların katıldığı özel oturumlar da düzenlendi.Ülkemizdeki ve dünyadaki son gelişmeler, yeni araştırma konuları, var olan sorunlar ve çözüm önerileri, yeni parametreler ışığında değerlendirildi. Mühendislik, inovasyon ve Ar-Ge konularıyla gelişen trendlerin de ele alındığı sempozyumda, vaka çalışmalarıyla bilgilerin teoriden uygulamaya geçilmesine de imkan sağlandı.Zengin içerikli bilimsel tartışmalarla, mühendislik alanlarına ilişkin yeni bakış açıların geliştirilmesine katkı sağlayan sempozyum ile ülkemizin mühendislik bilimlerinde daha da ileri seviyelere gelmesi de amaçlandı.3. Uluslararası Mühendislik Araştırmaları Sempozyumu, sosyal program ile sona erdi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (3)
Ali 2 yıl önce
38 yaşında Ders çalışmadan sınava giriyorum, 3-5 netle mühendislik okuyorum 60 ales puanıyla tezli y. Lisans okuyorum. Mühendislik bölümlerini kazanmak bu kadar kolay olmamalı, bir kota olmalı, az ama öz öğrenci alınmalı, herkes mühendis
Sozubuyuk 2 yıl önce
Ben 36 yasinda duzce osb de calisan bir ustayim duzce universitesinde okuyan yegenlerim tanidiklarim var bir fuara bir projeye katilacagimiz zaman sponsor bulamiyoruz diyolar nerde bu duzcenin zengin takilan kesimi esnafi patronu agasi neys
Talihsiz talihli 2 yıl önce
Hemde nasıl katkı sağlamistir. Hep canavar gibi beyinler gelmisitr. Özgün konular, çalışmalar konusulmusutr. Duzce marka şehir ya.