banner851

banner614

ÖĞ-DER’DEN KONFERANS

banner619

Şuurlu Öğretmenler Derneği Düzce Şubesi tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Burhanettin Can, “ İslam Dünyasında Küresel Hakimiyet Mücadelesi “konusunda görüşlerini paylaştı.

banner846
Eğitim 12.06.2014, 13:40
305
ÖĞ-DER’DEN KONFERANS
banner844

Şuurlu Öğretmenler Derneği Düzce Şubesi (ÖĞ-DER), “Küresel Hakimiyet Mücadelesi “ konulu konferans düzenledi. Çeşitli sivil ve siyasi toplum üyeleri temsilcilerinin katıldığı Gençlik Merkezi’ndeki konferans Kur’an Kerim tilavetiyle başladı.


Şuurlu Öğretmenler Derneği Düzce Şubesi’nin yıl boyunca yaptığı çalışmaların anlatıldığı kısa bir film izletildi.


Konferansın açılış konuşmasını yapan Düzce Şube Başkanı Şafak duman, emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür etti.Ardından konferansta konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Burhanettin Can “İslam Dünyasında Küresel Hakimiyet Mücadelesi “konusunda görüşlerini davetlilerle paylaştı. Bu coğrafya da bulunmanın ve ayakta durmanın önemli olduğunu vurguladı ve 7 soru sordu.


Can, ”Biz kimiz, hangi bilgi kaynaklarını kullanıyoruz, temel değerlerimiz neler, hangi yolun yolcusuyuz, hangi dünya görüşünü savunuyoruz, hangi coğrafyanın mensubu ve kültürün mensubuyuz? Bu yedi soruya verilecek cevap olayları nasıl ele alacağımızı şekillendirir.”dedi.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu